Trojnásobná ochrana screenových rolet

Trojnásobná ochrana screenových rolet 1

Znáte screenové rolety? Přestože jsou z textilu, chrání okno z vnější strany. A jde jim to dobře.

Trend v architektuře má tendenci používat na budovách stále větší prosklení. Interiér tak sice dokáže lépe komunikovat s vnějším prostředím, ale měl by být připraven i na zvládnutí adekvátního náporu slunečních paprsků.

Dnes se upřednostňuje stínící technika s důrazem na energetický účinek, světelný komfort je až druhořadý. Vedle nejčastěji používaných exteriérových žaluzií vzrůstá obliba venkovních rolet ze speciální transparentní tkaniny screen a soltis. Dokáží místnost ochránit nejen před slunečními paprsky, ale také teplem a UV zářením.

Tři účinky v jednom

Screen je látka utkána ze skelných vláken obalených vrstvou PVC. Díky této kombinaci je extrémně pevná. Má výborné tepelněizolační vlastnosti a téměř neomezenou životnost. Tkanina soltis má podobné parametry, pouze na jeho výrobu se místo skelného vlákna používá polyester.

Tyto textilie naplno stažené ochrání i před dotěrným hmyzem, takže není nutné dodatečně montovat síťky proti hmyzu. Podle hustoty tkaní umožňují větší či menší průhled ven a zachovávají tak kontakt s okolním světem.

Na různé způsoby

Rolety se skládají z hliníkového boxu, vodících lišt a spodní lišty. To, že mají z exteriérových stínících systémů nejmenší boxy, jejich zvýhodňuje na instalaci pod různé zateplovací systémy.

Široká typová škála – s viditelným boxem, s omítnutým boxem nebo bez něj, nabízí uplatnění pro jakékoli okno. Ovládat je lze takovými způsoby jako hliníkové rolety – manuální klikou nebo elektropohonem pomocí spínače nebo dálkového ovládání.

Screenové rolety zaručí:

  • maximální omezení průniku sluneční energie bez ztráty výhledu
  • ochranu před nepříznivým počasím, i když necháte otevřené okno
  • ochranu proti hmyzu a průniku prachu
  • moderní a estetický vzhled
  • snadnou obsluhu a údržbu
  • velký výběr barevných odstínů