Zařizujete kuchyň? Viz inspirace ze švédských bytů

Zařizujete kuchyň? Viz inspirace ze švédských bytů 1

Ať už trávíte v kuchyni hodně času nebo se v ní tak mihnete, fakt je, že je součástí každého bytu.

Pokud si právě zařizujete své nové bydlení nebo plánujete rekonstrukci starého, dejte si na ní záležet! Možná vám pomůže našich pár inspirací kuchyní ze švédských bytů.

Společných znakem všech je světlo, prostor a bílá barva, která v skandinávském stylu nesmí nikdy chybět. Všimněte si, jak dobře ladí s ostatními barvami a jakýmkoli nábytkem ze dřeva. V mnoha případech tento styl dotvářejí typické doplňky, živé rostliny.

Tip designérů

Pokud se rozhodnete pro bílou kuchyni a bude se vám zdát monotónní, zkuste následující tipy. Kupte si nábytek s reliéfem nebo vzorem, které oslabí monotónnost bílé. Pokud je kuchyň dobře osvětlená velkými okny, nemusíte použít čistě bílou barvu.

Zkuste krémovou, která je také pěkná a na slunci bude jiskřit a v různých úhlech osvětlení vizuálně měnit svůj barevný tón. Jiné řešení nabízí dát bílý nábytek jen do spodní části a horní skříňky prosklít nebo nahradit policemi.

Skandinávské kuchyně jsou velmi vhodné pro život. Mají hodně skříněk, výklenků, polic a dodatečný úložný prostor pro vše potřebné v každodenním životě.