Jak zahřát ložnici i bez topidla?

Jak zahřát ložnici i bez topidla? 1

Období zimy je charakteristické tím, že i ve vyhřátém prostoru pociťujeme často nepříjemné ataky chladu. Po večerní sprše, nebo ráno, není nic lepšího než zakroutit pod teplý přikrývka. Pocit pohody však neurčují jen stupeò Celsia, ale množství dalších drobností.

Proč nám je chladno? 

Pocit chladu je často nezávislý od reálné teploty. Nedostatek světla, déšť nebo sníh ještě více prohlubují pocit zimy. Proto s tím třeba něco udělat. Nepomůže přídavných vyhřívač, spíše nástroje, které eliminují pocit chladu.

Příjemný dotyk

Na zimu je skvělé vyměnit například běžné plachty za typ froté. Ty svou strukturou velmi rychle zamezí chladnému dotyku plachty na nohou a rukou. Příjemný materiál vám navodí významnější pocit útulnosti.
Součástí zmíněného převlékání může být i tlustší pyžamo, ovčí rouno pod plachtou, nebo teplejší přikrývku. To vše vyvolává pocit spaní v bavlnce, který si užijete a zahřeje vás.

Koberec

V ložnici musí být. Je zimní nutností. Sami zažijete podstatný rozdíl, jestliže při teplotě 22 stupňů cupitat po laminátové podlaze nebo po koberci. Proto pokud potřebujete mít na cestě mezi večerní sprchou a ložním odpočinkem pocit pohody, určitě vsaďte na koberec, nebo alespoň běhoun, který vám vzdálenost pomůže překonat.

Zamezte mrznutí po sprše

V zimě je jedním z nejhorších pocitů vyjít ze sprchy a dostat se do postele. Která samozřejmě není vyhřátá. Jenže i zde si můžete pomoci. Použijte termofor, nebo hřejivý polštářek, postačí i láhev s horkou vodou, kterou si dáte pod peřinu před tím, než odejdete na večerní hygienu. Uvidíte, že to bude návrat absolutně jiný. Pod peřinou bude prostředí vyhřáté, vydrží dostatečně dlouho na zahřátí, ale zase nepřetápí vzduch. Takže i spánek bude následně příjemný a ovlažujíci.

Použijte závěsy

Ať máte už okna jakkoli skvělé, okenní tabule budou vždy chladnější než je místnost a tím pádem jsou přesně tou plochou, která nás reálné, ale i pocitově obírá o teplo. Dobrý „huňatý“ závěs už naoko zahřívá a vytváří i bariéru mezi studeným a vyhřátý prostředím. Proto to nebude jen o pocitu, ale io skutečně teplejším prostředí.