Hliníková okna: Co byste měli před výběrem vědět

Hliníková okna: Co byste měli před výběrem vědět 1

Charakterizuje je elegance a dlouhá životnost. Jsou skvělým doplňkem moderní architektury a její interiéru. Navíc jsou vyráběny z ekologického materiálu, který neobsahuje těžké kovy.

Máte speciální požadavky na velikost, tvar a barvu hliníkových oken? Není to žádný problém. Jejich odolnost a nosnost totiž umožňuje vyhotovit okna i nadstandardních rozměrů. Při tomto typu oken máte k dispozici nejširší paletu barev. Oceníte jejich nízkou hmotnost, a tím pádem snadnou manipulaci a také údržbu.

Odolné proti počasí

Hliníková okna se dokáží vyrovnat s různými nepříznivými povětrnostními podmínkami a nedělají jim problém vysoké ani nízké teploty. Jejich životnost je prakticky neomezená, dokonce nevyžadují ani náročnou údržbu. Potřebná je jen pravidelná údržba kování, konkrétně promazání pohyblivých částí. A samozřejmě vždy je třeba držet doporučeného návodu na údržbu od výrobce. V případě použití nesprávného čistícího prostředku a nedodržení předepsaných pravidel, může dojít k jejich poškození.

„Hliník je ideálním materiálem pro velmi frekventované používání. Také uspokojí majitele, který má vysoké nároky na tepelnou izolaci. Obecně lze říci, že hliníková okna jsou vhodné všude tam, kde budou okna velmi namáhané, kde jsou náročné povětrnostní podmínky, případně tam, kde je požadavek na moderní vzhled okna, „vysvětluje odborník na hliníkové systémy .

Pokud je dalším vaším kritériem vysoká bezpečnost a spolehlivá ochrana před nežádoucími návštěvníky, hliníková okna jsou v porovnání s plastovými nebo dřevěnými pevnější. Počítejte však s tím, že jsou i cenově náročnější.