Nové vinylové podlahy Quick-Step mají vzhled dřeva a kamene

Nové vinylové podlahy Quick-Step mají vzhled dřeva a kamene 1

Podlahy Quick-Step přicházejí na trh s novou kolekcí Livyn. Vyniká nejen kvalitou, ale i autentičností materiálu – od pravého dřeva či přírodního kamene je doslova k nerozeznání.

Novinka od belgického výrobce je laděna v duchu moderních trendů, přičemž si zachovává všechny praktické výhody vinylu. Dvě zcela nové kolekce – Balance a Ambient – mají nevšední design, rozmanitý vzhled a nabízejí paletu fascinujících barevných odstínů od světlé až po tmavou.

Podlahy Livyn kombinují vlastnosti typické vinylové krytiny s podobou dřeva či přírodního kamene. Krytiny jsou teplé, voděodolné, trvanlivé a mají schopnost absorbovat zvuk. Originální technologie spár zdůrazňuje autentický dojem dřevěné a kamenné podlahy.

Balance jsou vinylové podlahy v reálném dřevěném designu. Pro toho, kdo upřednostňuje jiné dekory jako dřevěné, je zde kolekce Ambient, jejíž dlaždice s kamenným či betonovým designem dodávají interiéru svébytný styl.

Jednoduché ukládání i ošetřování

Vinyl se v posledních letech těší značné oblibě, a to hned z několika důvodů. Vinylová krytina je tenká a lze ji jednoduše položit na původní podlahu. Dobře vede teplo, dá se tedy uložit na podlahové topení nebo chlazení. Díky zaklikávaciemu systému Uniclic Multifit, kterými jsou podlahy Quick-Step vybavené, je ukládání oproti tradičním vinylovým krytinám mnohem jednodušší.

Na rozdíl od dřevěných podlah k výhodám vinylu patří značná odolnost vůči vodě a schopnost tlumit kroky. Největší přednost je však ve vrchní vrstvě materiálu, která je odolná vůči skvrnám a šmouhám, přičemž se snadno čistí. Podlaha Livyn má jednotnou matnou povrchovou úpravu, díky které nevypadá uměle, což jí dodává ještě větší realistický vzhled.

Kolekce Balance: nedokonalost i dokonalost

Krytiny řady Livyn představují interiérový trend budoucnosti, když už není nutné mít podlahu z pravého dřeva. Na trh podlahových krytin totiž vstupují věrohodné imitace přírodních materiálů. Design už nemusí kopírovat konkrétní materiál, proto je vinyl dostupnou alternativou k dřevěným podlahovým krytinám.

Hlavními trendy současnosti jsou přitom „nedokonalost“ a autentické řemeslné zpracování. Zákazníci vyhledávají souhru jisté nedokonalosti s nádechem retrostylu, aby jim interiér evokoval dávné časy.

Quick-Step na to reaguje dekorem Řemeslné desky šedé , který těmto požadavkům vyhovují nejvíce. Jemnějším variantou je Klasický kaštan světlý s půvabem zašlého dřeva. Praskliny a velké seky, které jsou součástí designu, prepožiavajú podlaze realistický a robustní vzhled. Varianty Venkovský dub přírodní , Dub drift béžový , kaňonovité dub či kaňonovité dub s řezy pily představují ideální volbu pro toho, kdo preferuje rustikální vzhled podlahy. Jemnější odstíny těchto dekorů vnesou do každé domácnosti romantický nádech.

Další moderní trend, který ovládá interiérový design, je dokonalost. Prémiový dub , francouzský dub s krásným vzorem bez šeků v podlaze, zaujme dokonalým a jednotným povrchem. Dekor, reprezentující dokonalost, je Hedvábný dub , který svým autentickým leskem a malými suky dává podlaze něžný romantický půvab.

Kolekce Ambient s designem kamene

Přírodní kámen a beton patří v moderním interiéru podlah stále mezi oblíbené varianty. Nové podlahy z kolekce Livyn kombinují eleganci přírodního kamene s teplem a uživatelskou přívětivostí kvalitního vinylu.

Detailně vytříbené a autentické vzory vyvolávají specifickou atmosféru a dávají každém pokoji něco navíc. Kolekce Ambient se skládá ze čtyř vzorů: ze tří odstínů šedého betonu (světlý, teplý a tmavě šedý) a černé břidlice.