Keramické mozaiky

Keramické mozaiky 1

Co je mozaiková dlažba?

Termín mozaika v podstatě znamená design, který se skládá z mnoha menších kousků dlaždic. Mohou mít různé vzory a barvy, což z mozaikových dlaždic dělá jeden z dostupnějších materiálů na trhu, který přitahuje více pozornosti ke stěně nebo pracovní desce. Mozaikové dlaždice mají dlouhou historii.

Je mozaika keramická dlaždice?

Mozaikové dlaždice jsou libovolnou kombinací velikostí, barev, tvarů a/nebo materiálů dlaždic, zasazené do desky pro snadnou instalaci. Mohou to být keramika, porcelán, sklo, přírodní kámen a dokonce i kov nebo zrcadlo, zasazené náhodně nebo ve vzoru a obvykle na síťovaném plechu.

Jak spárujete mozaikové dlaždice?

Vytvořte čistý pracovní prostor pro spárování.

Přidejte vodu a spárovací hmotu promíchejte tyčinkou na míchání barev.

Začněte s velkou koulí spárovací hmoty.

Stačí ji rozetřít do mozaiky.

Ujistěte se, že se spárovací hmota dostane do každé trhliny.

Nyní jste připraveni odstranit přebytek.

Otřete přímku jedním směrem.

Jsou mozaikové obklady voděodolné?

Mozaikové dlaždice fungují tak dobře v kuchyni, protože jsou voděodolné. Mohou být použity k vytvoření kuchyňské linky, k vytvoření okraje dlaždic podél pracovní desky nebo dokonce jako stěna, která nabízí jak barvu, tak texturu.

Jak zpečetíte mozaikové umění?

Pro ochranu předmětů před venkovními živly naneste na povrch mozaikové zahradní ozdoby dvě vrstvy tmelu na dlaždice a kamenné podlahy. Naneste tmel malým štětcem; dělejte to venku pro lepší ventilaci. Nechte první vrstvu vsáknout po dobu 10 až 15 minut, než natřete druhou vrstvu.