Jarní dekor doma

Jarní dekor doma 1

S oslavami Velikonoc, které už co chvíli oslavíme, tak trochu souvisí i jiné oslavy – příchodu nového ročního období jara.

S odcházející zimou a přicházejícím jarem s otevřenou náručí vítáme období roku, které kromě léta patří asi k těm nejoblíbenějším.

Jaro předznamenává probuzením přírodu, kvetení květů, prodlužující se dny, teplo, sluneční svit, radost, štěstí, úsměv na tváři.

S jejím příchodem máme zároveň chuť vnést její pozitiva i do našich domácností. Vždyť kdo by neznal slovní spojení „jarní úklid“?

Kromě tradičního luxování interiérů se pouštíme také do čištění teras, lodžií, balkonů. Jelikož během teplejších dní není nic lepšího, než posedět si na ně u šálku kávy nebo sklenici dobrého vína ve společnosti přátel, rodiny či partnera.

Pokud jste i vy zatoužili vdechnout jaře do svého bytu či domu, zkuste vsadit na jarní dekor či design. Jak na to? Jednoduše a přitom levně. Postačí pár drobností a váš interiér okamžitě ožije.

V obývacím pokoji zkuste například vyměnit polštáře či deku na sedačce za teplé a veselejší odstíny – žlutou, oranžovou, béžovou. I bytové doplňky a dekorace jako vázy či různé sošky ať se nesou v podobných barvách.

Své v domácnosti udělají i vždy čerstvé květiny v pestrých barvách. V kuchyňské a v jídelní části zase změňte tradiční prostírání na jiné, které bude všem oznamovat, že přišla jaře. V ložnici postačí vyměnit povlečení za takovou, která se ponese v jarním duchu, a máte vybavené.