Nejkrásnější stylové pozadí do kuchyně

Nejkrásnější stylové pozadí do kuchyně 1

Nejde o zástěny, ale o pozadí, na podkladě kterého si postavíte linku, jídelní kout a prakticky celý váš sen o pěkné kuchyni.

Olivově zelená

Patří k velmi oblíbeným tapetám i z toho důvodu, že navozuje první tóny provensálského stylu a nastavuje něj adekvátně základy. Ladí s levandulí, květy a je plná života. Olivové pozadí nemusíte docílit jen kachličkami, nebo barvou, ale například i živými rostlinami. Ať už popínavými nebo splývavého, rozhodně si tak prostředí osvěžíte ke spokojenosti.

Malovaná klasika

Dnes se klasické bílé kachličky s malovanými vzory považují za ukázku portugalského stylu, ale i tradiční slovenská vesnice a výrobky z majoliky věděli kuchyni naladit do podobných tónů. Dnes se vintage dostává ke slovu, ale na tradiční bílo – modré pozadí již téměř nikdo nemyslí. Je to škoda, pokud máte slabost na historické souvislosti rozhodně neobanujete tento výběr.

Bílá na bílé

Není to rozhodně ulítlá ani staromódní kombinace. Bílá na bílé byla a bude nadčasová, takže se jí bát nemusíte. Pokud tedy máte kuchyň menší, tento odstín bude pro vás ten pravý. Pokud ji chcete osvěžit, můžete například zvolit namísto zástěny menší obkládačky s výraznější spárou. Případně můžete použít stejný motiv ze zástěny i na boky kuchyně. Vytvoříte tak velmi zajímavé pozadí.

Kovový styl

Šedý, jemně drsný až ocelový. Proč ne? Převzat z velkých jídelen, doma zdomácnělý díky ušlechtilým materiálům. Kov může působit v kuchyni na první pohled dost studeně, ale jen do té chvíle, dokud se nezačne vařit. Teprve tehdy oceníte jeho pozitiva. Díky spotřebičem v ocelovém tónu, pozadí v lesklém motivu jemné šedé, máte v kuchyni takříkajíc korpus pro výraznější dekorace. Určitě upoutají a kuchyň bude působit čistě a noblesně. Šedá se navíc výborně zkombinuje s bílou a jednolitost pozadí zůstane zachována.

Kámen

Pozadí není jen o tom, co je bude za kuchyňskou linkou, ale jakým dojmem bude působit celý prostor. Zde je kámen silným hráčem. Nemusí být jednobarevný a přesto ladí. Ať už ve formě pískovcové zástěny, barevné žuly na pracovní desce a zemitých barev na kamenné podlaze. Investice do kamenného stylu je sice vyšší, ale velmi nadčasová a barvy, materiály i struktura jsou trvanlivé. Takže proč nejít i do takového stylu?