Pokud chcete být zdraví, pořiďte si domů tyto rostliny, zachrání vás

Pokud chcete být zdraví, pořiďte si domů tyto rostliny, zachrání vás 1

Jsou rostlinky, které umí čistit vzduch v místnosti. Pokud si zvolíte tu správnou, věřte tomu, že její vliv na váš život může být dokonce dramatický!

Určitě je potřebujete! Není nic horšího než trávit hodiny a hodiny ve sterilním prostředí bez jediné živé bytosti vedle sebe. Nemusíte si však nosit do práce či do ložnice zvířátko – užitečným, tichým a nenáročným společníkem může být i rostlina. Její vliv na váš život může být dokonce dramatický!

Filtr

Některé druhy rostlin, které můžete bez problémů pěstovat doma, pracují jako chemický filtr, čímž nás chrání před chemikáliemi a dalšími škodlivinami, které se uvolňují z nábytku, z přístrojů i čisticích prostředků, kterými běžně naše domácnosti či kanceláře uklízíme. To, co je pro nás nebezpečné, je pro ně potřebné k prospívání. Zapomínat nesmíme ani na neviditelný, ale o to škodlivější elekotromagnetický smog přítomen dnes skutečně všude.

Které rostlinky pěstovat, abyste měli kolem sebe zdravější prostředí?

 Například takovou aloe, známou jako rostlinu nesmrtelnosti. Vedle desítkách jiných pozitivních účincích čistí prostředí i od nebezpečného formaldehydu a benzenu. Zasaďte si ji a budete mít svou přírodní lékárničku hned po ruce.

Obdobně filtruje z prostředí formaldehyd, benzen a amoniak chryzantéma. V době květu vás dokonale potěší i pohled na ni, dostanete ji koupit v širokém spektru barev. K „filtrovací“ patří i antúrie, zelenec, dracéna a u kuřáků by měla rozhodně kvést gerbera! 

Zasaďte si ministrem

Ano, myslíme právě fíkus. Dopřejte mu dobré světlo, ale nedávejte ho na slunce. Rostlinky pro zdraví je také známý a oblíbený tchýnin jazyk a popínavý potos. Ten se doporučuje například do prostor s plynovým vařičem.

Kaktusy na elektrosmog

Výhodu je, že si ho můžete postavit i na pracovní stůl, bude se však pěkně vyjímat i v obývacím pokoji. Doporučujeme Cereus peruvianus známý jako sloupovitý kaktus.

Pro lepší náladu

Tentokrát nejde jen o potěšení oka! Našim druhým silným smyslem ovlivňující náladu, je čich. Pěstujte rostlinky, které vám voní. Ideální je levandule, ale i jasmín. Potěší vás i rozmarýn a ostatní praktické byliny – nejprve vůní a pohledem a později i při vaření a dochucování.