Trendy v laminátových podlahách 2023

Trendy v laminátových podlahách 2023 1

Řešení interiéru a styl prostor se řídí módními trendy. Výrobci nábytku, podlahových krytin a textilií se každoročně účastní výstav, které určují, které trendy budou v tomto roce aktuální. Vybrali jsme aktuální přehledy oblíbených možností laminátových podlah, které Vám v našem článku představíme. Díky poskytnutým informacím je snadné a jednoduché vybrat materiály pro dokončení domů a bytů a věnovat pozornost okolnímu interiéru.

Hlavní trendy v podlahových krytinách v roce 2023

Designové novinky laminátových podlah v roce 2023 Vám umožní vytvořit interiér pro každý vkus. Výrobci podlahových krytin nabízejí aktuální barevné varianty od klasických textur dřeva až po světlé a barevné kolekce. Při výběru správného laminátového designu je třeba věnovat pozornost následujícím faktorům:

  • rozvržení prostor a jejich rozdělení do zón;
  • typ nábytku, dokončovací materiály, možnosti osvětlení;
  • druhy textilií – záclony, koberce, doplňky doplňující interiér, čalounění nábytku.

Podle uvedených faktorů byste měli zvolit barvu laminátu, vrchní vrstvu, texturu, vzor. Pokud se odborník zabývá designovým projektem, bere v úvahu preference zákazníka a nabízí několik možností módních trendů laminátových podlah v roce 2023. Podívejme se podrobněji, jaké módní trendy pro laminát nabízejí výrobci.

Dřevěné podlahy nikdy nevyjdou z módy. Přírodní prkno vypadá v místnosti krásně a zároveň je pohodlné a praktické. Z možností na trhu jsou žádané parkety a masivní prkna s výraznou strukturou. Samozřejmě, že náklady na masiv nejsou zdaleka dostupné pro každého, takže majitelé hledají rovnocennou alternativu – a tou je laminát.

Moderní laminát – jedná se o vícevrstvé desky, jejichž konstrukce je určena pro střední a vysoké zatížení. Laminátové podlahy jsou mnohem levnější než parkety, přičemž se neliší v designu a nejsou horší v technických vlastnostech. Módní laminát v roce 2023 je považován za rustikální podlahu, stejně jako lamely s vizuálními nepravidelnostmi, zvlněnými vzory, díky nimž bude interiér pohodlnější.

Návrháři poznamenávají, že v roce 2023 se do módy vrátí dekory ve tvaru rybí kosti. Z tohoto důvodu byla modelová řada většiny výrobců doplněna o nové kolekce vánočních stromků ve dvou variantách:

  • Maďarský vánoční stromek (najdete ho pod názvem anglický nebo klasický) – kostky jsou položeny pod úhlem 90 stupňů vůči sobě. Oblíbenost tohoto vzoru je dána tím, že prkénka jsou sestavena pod úhlem a vzor není tvořen tiskem. Tento vzor donutil výrobce modernizovat systém zámků na prknech tak, aby se krátká strana lamely spojila s dlouhou. Maďarská technologie pokládky vánočních laminátů je složitější než standardní metoda, a proto jsou náklady na montážní práce vyšší. Navzdory nákladům konečný výsledek předčí všechna očekávání, a to díky zajímavému a neobvyklému vzoru.
  • Francouzský vánoční stromek – umístění lamel pod úhlem 45 nebo 60 stupňů. Ve srovnání s maďarským vánočním stromkem lze efektu dosáhnout napodobením vzoru na širokém laminátovém prkně. V současné době neexistuje možnost, aby ochranné známky vyráběly samostatné raznice, které by byly sestaveny do takového vzoru. Výběr podlahové krytiny pro takový vzor by měl být pečlivý, protože zdaleka ne všichni výrobci nabízejí dekory hodné obdivu.