„Hipsterská“ koupelna

"Hipsterská" koupelna 1

So slovem hipster se setkáváme často, ale co přesně znamená? Pokud si pod ním představujete jen zanedbaného mladíka se zarostlou tváří, mýlíte se.

Slovo hipster popisuje člověka, který odmítá konzum a přelidnění, je originální a nepodřizuje se slepě módě. A platí to i o designu. Hipster koupelna proto není vůbec uniformní a příjemně překvapí.

Unikátní a vyrobený vlastnoručně

Hipster jsou lidé, kteří nemají rádi stereotyp, a to se projevuje nejen na oblečení, ale i na zařízení. Mnoho kousků v interiéru si udělají vlastnoručně. Potenciál vidí v obyčejných vodoinstalačních troubách, starém kufru, dveřích či kole. A najednou jsou z nich plnohodnotné a vtipné kusy zařízení. Hipsterský styl je moderní, ale přitom jednoduchý a funkční, téměř minimalistický. S lehkostí kombinuje nejmodernější věci s vintage a nebojí se ani industriálních prvků. Z každého si vybere to nejlepší.

Vždy nezávislá a „svá“

Hipsterská koupelna srší kreativitou. Odráží osobnost svého majitele, proto se nedá jednoduše definovat. Každá je totiž originál. Může v ní být cokoliv – světelné reklamy, přezdobené lustry, staré dopravní značky, plechové tabule, jelení trofeje, netradiční dekorace. Věci, které se k sobě možná nehodí jsou však výborně sladěny. Povinností jsou ironické odkazy nebo sarkastické aforismy, často v podobě zarámovaných obrazů nebo prostě napsané na zdi či tabuli. Odhalené cihly, betonové stěrky, trámy to vše může být.

Ty správné obklady

V nabídce výrobců můžete najít speciální hipsterské obklady či tapety. Při pohledu na ně je jasné, že s nimi nuda v koupelně nehrozí. Ale můžete sáhnout i po něčem seriózněji. Španělský výrobce keramiky nabízí obklady, které vás určitě osloví. Mají metalické odlesky a reliéfní dekorační prvky. Kromě motivů inspirovaných impresionismem si můžete vybrat i abstraktní, které hrají různými odstíny. Základní obklad se prezentuje ve třech odstínech šedé a béžové a v kombinaci pestrými a dekorovaný kusy získáte jedinečný celek.

2895155