Rajčata, okurky a dýně: Vypěstujte si ty nejlepší plody

Rajčata, okurky a dýně: Vypěstujte si ty nejlepší plody 1

Plodová zelenina jako rajčata, okurky nebo tykve patří mezi ty nejoblíbenější. Postarejte se jejich správný růst ao vypěstování co najhodnotejších plodů. Občas to znamená některé květiny odstranit, aby ty ostatní získali na síle.

Rajčata

Vylamování fazochů

Podobně jako v předchozích týdnech, třeba zálistky na rajčatových keřích ustavičně vylamovat nebo odřezávat ostrým nožem.

Nedozrálé plody

V druhé polovině měsíce uštípnout nové střapce květů. Zkušenosti ukazují, že plody by už do podzimu plně vyvinuty a zbytečně by rostlinám odebíraly sílu. Na každém rajčatového keři nechte dozrát pět až sedm třásní plodů.

Vlhkost půdy

Konce výhonků Zaštipujte, Udržujte rovnoměrnou vlhkost půdy, aby plody nepopraskaly. Pokud je velmi suché počasí, zálivkovou vodu lijte přímo do kořenové oblasti.

Hnojení

Podle potřeby můžete v srpnu rajčata ještě jednou přihnojit. Z porostu pravidelně odstraňujte zažloutlé a uschlé listy napadené chorobami.

Okurky a dýně

Hnojení

I okurky a dýně vám budou vděčné, pokud je pohnojím.

Zalévání

Na zalévání podle možnosti nepoužívejte studenou vodu z vodovodu, ale odstátou dešťovou vodu, a lijte ji přímo ke kořenům rostlin. Dbejte na to, abyste nepostříkali listy, protože by je mohla napadnout plíseň.

Obrovské plody

Kdybyste chtěli vypěstovat několik opravdu obrovských dýní, odštipujte nové květiny a zkracujte hlavní výhonek, čímž se veškerá síla rostliny soustředí do stávajících dozrávajících plodů.