Tipy na suché hortenzie: Nech je užijte co nejdéle!

Tipy na suché hortenzie: Nech je užijte co nejdéle! 1

Hortenzie vypadají nádherně nejen v zahradě, ale i v hmotnosti. Chcete-li si užívat své květiny, i když je léto u konce, stačí je řádně vyschnout. Víte, kolik způsobů můžete a jak?

Základem je řezání květin v pravém stádiu, když jsou zcela rozkvetlé a barevné. Stonky jsou dostatečné k řezání a odstranění spodních listů. Pak je na vás, jak si zvolíte způsob sušení. Délka procesu závisí na vlhkosti v oblasti, kde ji umístíte.

Metody sušení:

Ve vzduchu

Nejjednodušší možnost sušení hortenzie je ve vzduchu. Pokud jsou květiny sušeny v malých svazcích nebo jednotlivě, musí být vždy zavěšeny s květinami dolů, aby vzduch nemohl dobře proudit. Nejkrásnější místo pro sušení je pokryto, špatně používaná technická místnost, terasa nebo balkon. Umístěte je na stinné a dobře větrané místo bez přímého slunečního záření. Listy mají vysoký podíl vody, takže je zcela nebo částečně odstraňte. Před vysycháním si můžete stříkat vlasy sami. Můžete si vychutnat sušené hortenzie po dobu dvou týdnů.

V hmotnosti

Hortenzie je možné vysušit v hmotnosti s malou vodou. Malé množství vody, které dosahuje výšky asi 1,5 až 5 cm, rostlina postupně spotřebovává a zbytek se odpařuje. Květiny pomalu ochlazují, jejich krása není podceňována a zachovávají si typický tvar.

Použitím vosku

Ve starém hrnci rozpusťte pozůstatky bílých klasických svíček. Postupně ponořte květiny do roztaveného vosku a poté do studené vody. Tímto způsobem si chips udržuje vzhled a květy se stávají odolnějšími.

Použití glycerinu

Namočte rostlinu do směsi glycerinu a horké vody. Nechte to tam, dokud nebude mít dostatečné řešení.

V troubě ne!

Sušení v troubě se nedoporučuje. Umístění rostliny na list je deformováno jeho dobytím, čímž se zhoršuje původní vzhled.