Jak navrhnout pokoj v 5 snadných krocích

Jak navrhnout pokoj v 5 snadných krocích 1

Ať už nemáte rozpočet na to, abyste si najali interiérového designéra, nebo si jednoduše užíváte myšlenku, že to uděláte sami, navrhnout pokoj od začátku může být pro nezasvěcené zastrašující. Mějte na paměti, že interiérový design je více umění než věda a neexistují žádná tvrdá a rychlá pravidla, jak zařídit pokoj. Pokud však hledáte cestovní mapu, tento průvodce od začátku do konce vám pomůže představit si všechny kroky potřebné k tomu, abyste svůj prostor navrhli jako profesionál.

1. Nastavte náladu

Namísto toho, abyste se sami sebe ptali, jak chcete, aby váš prostor vypadal, zeptejte se sami sebe, jak chcete, aby působil, a nechte se tím vést směrem k barvám, texturám, výběru nábytku a dekorů. Světlá a vzdušná zenová oáza může naznačovat minimální nábytek a přírodní materiály. Energizující, neformální rodinný prostor může obsahovat výrazné barvy a vzory. Zaměření na náladu spíše než na konkrétní styl nebo trend vám pomůže vytvořit eklektický prostor, který vám vyhovuje.

2. Nechte se inspirovat

Inspirujte se svými oblíbenými kanály sociálních sítí, časopisy o interiérovém designu, knihami a weby. Přemýšlejte o místech, kam rádi utíkáte, a analyzujte proč. Pokud máte rádi nástěnky, pokračujte a vytvořte si jednu. Pokud žijete sami, je to šance, jak se trochu lépe poznat. Pokud žijete s jinými lidmi, je to příležitost ke spolupráci na sdíleném prostoru, který ctí každého v domácnosti.

3. Držte se reality

Spíše než usilovat o nějakou ambiciózní vizi toho, jak si myslíte, že by váš život měl vypadat, navrhněte svůj prostor tak, jak žijete nyní. Máte-li rozevláté děti nebo domácí mazlíčky, vybírejte potahové látky a povrchy, které něco vydrží a přesto vypadají skvěle. Pokud žijete sami a málokdy se bavíte, není potřeba zabírat prostor s jídelním stolem pro šest. Pokud pracujete z domova, přesuňte provizorní kancelář v rohu obývacího pokoje do pokoje, který se používá pouze o prázdninách. A než si něco koupíte, vymyslete si realistický rozpočet, který vám pomůže upřednostnit výdaje.

4.Vyklízení

Pokud předěláváte, začněte odstraněním všeho, co nepoužíváte, nepotřebujete nebo nezbožňujete. Pokud navrhujete prázdnou místnost od začátku, přemýšlejte, než něco přinesete. V každém prostoru je místo pro osobní věci a věci, na kterých záleží, ale úspěšný interiérový design začíná přijetím toho podstatného a budováním odtud.

5. Zmapování

Pokud chcete vytvořit půdorys, existuje spousta bezplatných online nástrojů pro návrh místností a možností softwaru pro domácí design, ale plánování prostoru nemusí být příliš technické. Načrtněte si nápady na rozvržení na papír nebo si označte umístění nábytku malířskou páskou, abyste získali pocit měřítka. Než si koupíte jeden kus nábytku, změřte si prostor. Dvakrát měř. V opačném případě můžete zjistit, že vámi objednaná pohovka je příliš velká na to, aby prošla vašimi předními dveřmi, nebo příliš malá pro váš obývací pokoj.