Abyste léto nestrávili utopení ve vlastním potu

Abyste léto nestrávili utopení ve vlastním potu 1

Letní měsíce jsou tady a tak bude každý z nás hledat alespoň nějaké místečko na ochlazení. Že nemusíte chodit daleko, zda instalovat hned klimatizaci, vás přesvědčí nový ventilátor Dyson AM09 s inovativní technologií Jet Focus. Díky ní umí dokonale vychladit celou místnost nebo přímo osvěžit jen vás a jeho provoz je o 75% tišší. Navíc ho využijete iv zimě – dokáže totiž i vytápět. Je zkrátka hot & cool.

Proudění vzduchu je při mnoha běžných ventilátorech nedostatečné. Namísto ochlazení místnosti v nich vzduch stojí, případně foukají přímo na člověka, což neprospívá ani zdraví. A naopak – při ohřívání teploty a vhánění teplého vzduchu do každého rohu místnosti, vzduch neoteplí, ale jen rozhánějí. Vzduch přitom směřuje přímo ke stropu a většina prostoru zůstává chladná. Technici společnosti Dyson však pracovali na zdokonalení pohybu vzduchu a vyvinuli zařízení, které umí rychle přepínat z režimu ohřevu celé místnosti na ohřev osob v zimě a totéž dokáže s chlazením v letním období.

Nová technologie ve stylovém hávu

Součástí řešení Dyson AM09 je využití technologie Jet Focus. Inspirací byl Coanda jev, kdy vzduch mění směr podle tvaru povrchu, který obtéká. Chlazení a ohřev probíhá prouděním vzduchu z trysky a jeho zrychlováním při přechodu nad plochou s křídlovým aerodynamickým profilem, čímž vzniká úzký proud vzduchu. V případě celé místnosti se pak k tomuto proudu přidává druhý proud vzduchu, kterým se rozšiřuje úhel proudění a vzniká tak jediný široký a silný vzdušný proud, který výtečně ochlazuje nebo otepluje.

James Dyson k tomu říká: „S využitím Coandovho jevu dokáže model AM09 ovlivňovat proudění vzduchu tak, aby směřovalo na vás nebo vháněli vzduch vysokou rychlostí skutečně po celé místnosti. Díky tomu posílá ventilátor silný nepřetržitý proud vzduchu tam, kde ho chcete mít a rozptyluje tak místa chladného nebo teplého vzduchu v daných prostorách. „V průběhu vývoje této technologie bylo vyvinuto 1 086 prototypů a společnost Dyson do vývoje svých kombinovaných zařízení pro ohřev a chlazení investovala částku více než 34,4 milionů britských liber. Díky svému propracovanému akustickému řešení získal ventilátor AM09 ocenění „Tichá značka“ (Quiet Mark) od The Noise Abatement Society .

Ve spojení s technologií Jet Focus je model Dyson AM09 o 75% méně hlučný než model AM05 a to díky propracovanějším drahám vzdušného proudění a novému aerodynamickému difuzéru. Tím je dráha vzdušného proudění přímočařejší a redukují se zbytečné turbulence. Navíc je bezlopatkový a tak tvarem připomíná spíše stylové reproduktory, jako ventilátor. Nestrávte léto utopení ve vlastním potu, buďte hot & cool.