Barevný, letní, svěží. Interiér v tomto stylu vás jen tak lehce neomrzí

Barevný, letní, svěží. Interiér v tomto stylu vás jen tak lehce neomrzí 1

Léto je ideálním obdobím na zvelebování domácností. Ve velkém rekonstruujeme, malujeme a designově své domovy vylepšujeme. A to je dobře! S tímto stylem budete mít vyhráno.

Pokud máte pocit, že u vás doma panuje designová nuda, zatočte s ní! Například i tím, že si interiér zařídíte v retro stylu. Záplava barev , nevázanost, porušování pravidel. To je retro, tedy návrat do období 50. – 70. let 20. století.

K vytvoření působivého interiéru s retro prvky nepotřebujete nutně originály z toho období. Celkem postačí, když sáhnete po věrných kopiích a napodobeninách, které dnes seženete kdekoli.

Pro dekorování v retro stylu je důležité, abyste se drželi několika znaků, které jsou pro toto období typické. Z materiálů jde najme o chrom, vinyl a umakart, které by tedy u vás doma neměly chybět. Co se nábytku týče, vyčnívají lisované plastové židle nejrůznějších barev, dřevěný nábytek na zešikmených nožičkách, lakovaný nábytek zaoblených tvarů a výrazné doplňky s metalicky upraveným povrchem. Stříbrné jsou zcela nej.

Absolutně nejtradičnějším prvkem tohoto stylu je takzvaný kosmický vzhled, takže nábytek, lustry, lampy, křesla, hodiny a doplňky, které vypadají jakoby k nám přiletěli přímo z vesmíru.

Co se barevnosti týče, pro tento směr jsou výborné kombinace barev jako šedá , hořčicově žlutá, limetková nebo i tmavohnědá. Pokud sáhnete po oranžové, žluté, třešňové, bledučko modré nebo krémově růžové, stále jste ve stylu.

Vzorované tapety ? Jistě! Bez těch by to nebyla pravá retro domácnost. Komiksové obrázky, portréty filmových a hudebních ikon, reklamní slogany a modely dobových automobilů, to vše jsou detaily, které vytvoří ten správný dojem. Nic z toho tedy u vás doma nemůže chybět. V obchodech dnes dostanete hodiny, mixéry, toastery, kuchyňské váhy či rádia v retro designu.