Zkrášlete vaši koupelnu obrazy

Zkrášlete vaši koupelnu obrazy 1

Jsme na ně zvyklí v chodbě, ložnici, obýváku i v kuchyni. Pověsit si však obrazy do koupelny je stále poměrně neobvyklé, ale o to více efektní. Vyzkoušejte!

Pokud přemýšlíte nad tím, jak ozvláštnit svou koupelnu a dodat jí neokoukaný šmrnc, zelenou by rozhodně měli dostat obrazy. Ne však ty natištěné ty na obkladačkách, ale klasické – malované, osazené v rámech. Jistě, v naší zemi nejsme velmi zvyklí věšet na koupelnové stěny obrazy, ale jinde ve světě s tím problém nemají. Právě naopak, i krásné a hodnotné olejomalby našly své čestné místo nad vanou či naproti umyvadla. Konec – konců, jen si to představte, ležet v teplém bublinkové lázni a kochat se při tom pohledem na malířský skvost. Pěkná představa, co říkáte? Vkusný obraz nejen, že přidá na kouzlu vaší koupelně, bezpochyby potěší váš zrak a dopomůže k zaslouženému relaxu.

Ale! Nemusíte hned teď utíkat do galerie a utratit tisíce eur na velkolepé dílo. Punc jedinečnosti můžete dodat koupelně i prostřednictvím menších, snadno omyvatelných obrázků, které seženete v obchodě s doplňky v každém městě. Vypadají pěkně, navíc, mnoho nestojí. Oblíbené jsou obrazy s tématikou vody, jezer, květů, zeleně nebo mořských mušlí. Do moderních koupelen skvěle zápas i abstraktní obrazy a obrazy s motivem geometrických tvarů.

Pro jakýkoliv se již rozhodnete, vyberte si takový, který vás upoutá a vnese do vaší duše klid a harmonii. To bude jistě ten pravý. V případě barevnosti volte barevný kontrast nebo naopak tón v tónu. Jediné, na co si dejte pozor, je aby váš obraz nebyl vyroben s tenkého papíru. Po nasáknutí vlhkosti by se mohl zvlnit, ale a také skleněný rám je v koupelně poměrně nebezpečný.