Smrdí váš pejsek, i když ho koupete?

Smrdí váš pejsek, i když ho koupete? 1

Váš smradlavý pejsek nepotřebuje lázeň, potřebuje lékaře.

Každý domácí mazlíček vydává specifický pach a pejsci nepatří mezi výjimky. Je však rozdíl, zda se váš kamarád vyválel v něčem smradlavém venku v trávě, a zda smrdí ustavičně. Některé pachy totiž nelze ze pejska umýt. Víte, co dělat v takovém případě?

Pravidelná péče o pejska dokáže udržet jeho různé přirozené pachy v přijatelné míře. Někdy však pejsek začne smrdět a žádný šampon na světě mu s tím nepomůže. Příčiny je třeba hledat jinde! Pokud nejde o znečištění, je původcem většiny zápachů nějaký typ zdravotního problému. A těch smradlavých problémů může být skutečně nepočítaně.

Začněme pěkně od hlavy

Vašemu pejskovi může začít smrdět z uší. Zřejmě pôdje o ušní infekci a je třeba navštívit veterináře. Zdravému chlupáče musíte pravidelně uši kontrolovat, v případě potřeby čistit a také odstraňovat chlupy z uší.

Často se však zápach šíří z tlamy. U malých pejsků a štěňátek je pravděpodobnost zánětu dásní či zkažených zubů nízká, pokud se však zvířátku o chrup nestaráte, může přijít o své zuby v poměrně mladém věku. Pravidelně odstraňujte zubní kámen , volte vhodnou stravu a co nejčastěji psí zuby i čistite.Smradľavý dech může signalizovat i velmi závažné zdravotní problémy jako selhání ledvin nebo cukrovku.

Zkažené trávení

S tímto problémem se setká každý majitel, protože pejsek se dostane k různým pamlskům i bez vašeho svolení (ano, nejednou by vám vůbec nenapadlo, že i toto se dá sníst) a ty mu věru nemusí udělat dobře na trávení. Začne zvracet nebo mít větry, které dokáží výrazně páchnout. Pokud problém přetrvává více než den a zvířátko vykazuje neobvyklé chování nebo bolesti, určitě navštivte veterináře.

Podívejte se pod ocas

Pejskaři budou vědět – myslíme totiž na anální žlázy umístěné po obou stranách konečníku. Normální zdravá žláza je měkká, nebolestivá, více nebo méně naplněná tekutým žlutohnědým nepříjemně zapáchajícím obsahem. Její obsah se uvolňuje při stolici, někdy však dojde k přeplnění váčku ak následnému zánětu.

Je proto důležité dbát na dobré zdraví pejska a správnou stravu, aby měl ideální stolici, díky které se žlázy budou vyprazdňovat podle potřeby. Pokud je již problém na světě, je třeba, aby lékař určil přesnou diagnózu, žlázy přeléčit a pomohl vám naučit se preventivní postupy.