Top novinky v koupelně roku 2017

Top novinky v koupelně roku 2017 1

Chystáte se rekonstruovat koupelnu? Tak se nespokojte s outletem a výběhové typy obkladu. V tomto roce se ke slovu dostává luxus zlaté, geometrie a přírodní barvy.

Nové a vzrušující? 

Pokud stojíte před otázkou, co nového dokážeme přinést do koupelny, tak v oblasti materiálů se už velmi těžko hledá odpověď. Všechno zde bylo. Jenže variace jsou to, co mění styl.
Do popředí v roce 2017 vystoupili kombinace přírodních materiálů různé struktury, organický původ , teplý vzhled a praktické využití.

Luxus ve spojení s praxí

Kombinace, která je pro rok 2017 vlastní, ale očekává se, že nejde jen o módní vlnu, ale dlouhodobější trend, který propojí krásu v detailu s běžnou funkčností. Hroutí tak představu, že věci mohou být buď krásné nebo účelné.
Příkladem je návrat zlaté na vodovodní kohoutky , či mosazné doplňky, které v principu neodporují ani přírodním trendem, protože tyto materiály také nepatří do kategorie syntetiky.

Jedinečné tvary kachliček

Klasický čtverec? Ať je jakékoliv barvy, je překonán. Geometrie je IN. V kurzu jsou rôznotypové dlaždice zajímavé nové tvary od šestihranů až po tvar rybí šupiny. Hladké povrchy vystřídaly 3D provedení a nerovné struktury.

Netradiční využití přírodních materiálů

Stále modernější postupy posouvají hranice využití materiálů. To znamená, že například přírodní dřeviny , které byly kdysi ve vlhkých prostředích menšinou, dnes nominují.
Klidně i jako nadčasový sprchový kout, ze kterého „vyrůstají“ páčky a sprchové hlavice.
Skříňky ze dřeva a kamenné umyvadlo s jasnou žilnatinou jsou absolutně trendy doplňkem.

Kombinace s tmavou

Tmavá se uplatní již nejen ve větších koupelnách. I do menších prostorů můžete instalovat jako doplňky tmavohnědou, antracitovou, sytou modrou, a celkově využít kontrast s tmavými prvky například v odstínu mahagon, nebo obsidián.

Velký formát – sázka na jistotu

I když se už na stěnách uchytily mozaikové a netradiční vzory, co se podlahy týče, v tomto roce a zřejmě i v nejbližších bude lídrem velkoform. Dokonce doba přeje i celoplošným dřevěným podlahám bez předělů nebo levnější variantě linolea, či lité podlahy.