Rolové PVC podlahy – není vinyl jako vinyl

Rolové PVC podlahy - není vinyl jako vinyl 1

Rolové PVC podlahy prošly velkou proměnou a v současnosti je z nich opět vítaná moderní podlahová krytina. Popíšeme si její základní vlastnosti a co z nich činí správnou volbu pro Váš domov? V první řadě je potřeba si ujasnit, zda hledáte PVC podlahy bytové, postačující do běžných domácností, nebo PVC podlahy zátěžové, určené zejména do kanceláří či jiných více zatěžovaných prostorů.

PVC, celým názvem polyvinylchlorid, se často zaměňuje s klasickým vinylem, který je momentálně také oblíbený. Není tomu tak náhodou, protože mají vlastně velmi podobné vlastnosti, rozdílné jsou v tom, že zatímco vinyl je tvrzený, PVC je měkčené. Proto se také prodává v rolích. Často se tomuto typu podlah říká také lino. Na trhu existuje mnoho různých šířek, s větší šířkou můžete eliminovat množství spojů a podlaha tak bude působit celistvě.

Pokládka je jednoduchá, doporučuje se však přenechat ji odborníkům. Podlaha, na kterou se musí položit, musí být dokonale rovná a hladká, vylitá nivelační stěrkou. Bez předchozí zkušenosti je velké riziko, že pokud budete lepit svépomocí, začne se Vám podlaha časem krčit či odlupovat v rozích. Podlaha je v konečném důsledku velmi příjemná na došlap, měkká a jednoduchá na údržbu. Finálně kvalita PVC podlahy závisí na tloušťce nášlapné vrstvy, počtu vrstev a typu podkladu. PVC podlah je nepřeberné množství imitující přírodní materiály jako kámen, nebo dřevo.