Tipy na vylepšení zahrady

Tipy na vylepšení zahrady 1

Nejednému majiteli rodinného domu dělá vrásky pes – zahradník. Přitom existují jednoduché opatření, jak tohoto chlupatého pomocníka zaujmout tak, aby zapomněl na hloubení jam v trávníku.

Na začátku jsou majitelé plní idealistického snění o tom, jak bude pes radostně pobíhat po zahradě. Pak nastává etapa vystřízlivění, když narazí na realitu. Zabavit psa v zahradě totiž víc, než jen ho vypustit ven.

Naštěstí máme pár tipů, jak dosáhnout obojí: šťastného psa i pěkně upravenou zahradu. Zde jsou:

1. Přístup k vodě

Jedním z nejčastějších důvodů, proč pes hrabe v zahradě, je, že se potřebuje ochladit. Situaci zlepšíme, bude-li v zahradě místo s dobrým přístupem k vodě. Ať je to minifontánka, nádoba na sběr vody pod zahradním vodovodním kohoutkem nebo jezírko, ze kterého se může napít.

2. Místo na ochlazení

Pes se na slunci prohřeje rychleji než člověk a je třeba na to myslet i při zahradních úpravách. Ideální je mít v zahradě stinné místo pod stromy. Pokud však takové místo nemáme, třeba mu umožnit chládek alespoň pod nějakou stříškou nebo chlazení na studenějších površích.

3. Pozor na výběr rostlin

Některé rostliny a květiny jsou pro zvířata překvapivě toxické. Pozor je třeba si dát hlavně na azalky, lilie a chryzantémy.

4. Vyhrazené území

Pokud máme v zahradě užitnou část, do které by se pes neměl dostat, je fajn oddělit ji plotem. Totéž platí pro vyhrazené psí domky. U nich však třeba mít na paměti, jak dlouhý čas bude pes trávit v uzavřené kleci. Podle toho bychom měli zvážit její velkorysost.