Pořiďte si ptačí napajedlo jako součást designu zahrady

Pořiďte si ptačí napajedlo jako součást designu zahrady 1

Rádi svou zahrádku předěláváte a vylepšujete? Co tak pomoci ptákům v letních vedrech a doplnit zahrádku o další zajímavý prvek?

V letních vedrech může být pro volně žijící zvířata problém najít vodu.Louže rychle vysychají a teploty jsou stále vyšší. Pomozte ptákům a hmyzu a zakomponujte do zahrady napajedlo!

V jednoduchosti je krása

Nejjednodušší je naplnit starý lavor, zda plechovou vaničku vodou a nádobu umístit na klidné místo v zahradě. Nezapomeňte dát dovnitř skálu, která bude přečnívat nad hladinu, aby se v případě namočení věděli zvířata dostat z vody ven. Vodu v nádobě pravidelně doplňujte a vyměňujte.

Ptačí pozorovatelna

Zvířata rychle zjistí, že ve vaší zahradě je zdroj vody a naučí se k němu chodit. Můžete to využít k příjemné pozorování či fotografování nebo výuku v praxi. Mnozí jistě netušíte, kolik druhů ptáků žije právě ve vašem okolí. V blízkosti můžete umístit lavičku, ideálně zamaskovanou okrasným záhonem, abyste ptáci nerušili.

Výsadba

Řešený záhon je v polostínu, proto jsme volili výsadbu z funkií, kapradin, zvonků a oměj. Vysoké trvalky příjemně skryjí pozorovací lavičku a vy si klidně můžete vychutnat ptačí divadlo. Jako podrost na okraji záhonu jsme použili kakost. Celý záhon je laděný do modra, což rovněž navozuje pocit osvěžení.