Vychytávka do otevřené kuchyně: Odsavač par, který vůbec není vidět!

Vychytávka do otevřené kuchyně: Odsavač par, který vůbec není vidět! 1

Kuchyně v otevřeném prostoru jsou náročnější na čistý design a atraktivní spotřebiče. Bez kvalitního digestoře, který se postará o svěží vzduch se neobejdete. Ideální je takový, který funguje spolehlivě a ničím neprozrazuje svou přítomnost.

Neviditelný pomocník

Digestoř se spodním odsáváním se skvěle hodí do otevřeného konceptu kuchyně nebo kuchyně s ostrůvkem. Spodní odsávání je mnohem účinnější a energeticky méně náročné než u tradičních typech. Otevírá možnosti prostorovému umístění varného panelu, který může být přímo pod oknem. Kuchyň s ním působí méně technicky a může mít méně pracovní vzhled.

Tichý a úsporný

Digestoř se spodním odsáváním má minimalistický rozměry, takže ho stačí zapustit do pracovní desky co nejblíže k varné desce. Může však být však přímo součástí velkoplošné indukční desky. Výhodou samostatné verze je, že můžete kombinovat různé typy varných desek i atypického tvaru. Digestoř při vaření nepřekáží při manipulaci s hrnci. Navzdory silnému výkonu má tichý chod. Kuchyňské výpary okamžitě zmizí v jeho útrobách.

Dokonale čistý vzduch

Digestoř může odvádět páry mimo interiér nebo obsahovat filtry na recirkulaci vzduchu. Kromě uhlíkového filtru se používají plazmové filtry, které jsou vhodné do nízkoenergetických a pasivních domů. Digestoř obsahuje 12-vrstvý kovový tukový filtr, který netřeba během jeho životnosti vyměňovat. Tvar digestoře může být kruhový nebo obdélníkový. Výkon se reguluje dotykově na čtyři stupně. Inteligentní modely dokáží dokonce „komunikovat“ s varnou deskou a sami si upravit intenzitu odsávání.

Výsuvná digestoř

K utajeným typům patří také výsuvný digestoř. Je určen k přímému vestavbu do kuchyňské linky a mimo provoz o něm ani netušíte. Digestoř se vysune až po stisknutí tlačítka. Může mít šířku až 90 cm, takže o jeho účinnosti nemusíte pohybovat. A je se věru na co dívat. Elegantní design se nese většinou v kombinaci skla a nerezu. Samozřejmostí je LED osvětlení, které přispívá ke komfortnímu používání.

Přímo ve stropě

Stejně však můžete sáhnout po „stropním“ digestoři, který funguje na principu štěrbinového odsávání. Digestoř může mít opravdu velkorysou šířku – až 120 cm a díky přidanému osvětlení ho můžete využít i jako doplňkové svítilna. Je určen k zabudování do sádrokartonového podhledu. charakterizují ho čisté linie, tichý chod a vysoký výkon. Ovládá se na dálkové ovládání a funguje v recirkulačním i odtahovém režimu.