Různé typy van a jak si jednu vybrat

Různé typy van a jak si jednu vybrat 1

Vany jsou základním vybavením koupelen – nádoby, které zadržují vodu pro ponořující se koupání. Poskytují také relaxační místo k odpočinku, ale existuje několik různých typů, které všechny slouží jedinečným účelům. Mezi nejběžnější vany v obytných domech patří zápustné vany, volně stojící vany, výklenky a rohové vany. Srovnejme teď vany samostatné a výklenkové a jejich rozdíly.

Volně stojící vany

Volně stojící vany nejsou připojeny ke stěnám ani k jinému povrchu kromě podlahy. Styly těchto van zahrnují klasickou drápovou vanu, ale je možné zakoupit i volně stojící vany v elegantním moderním designu.

Volně stojící vany vyžadují velkou koupelnu pro umístění vany a vyrovnávací místnosti kolem vany. Do malé koupelny nebo do třístranného výklenku je možné nainstalovat samostatně stojící vanu, což však ztěžuje úklid kolem a pod vanou.

Do této kategorie spadají pantofle a vany s drápem a obě vyvolávají dojem starověku. Takže potřebujete dům hodný takové vany. Jednou překážkou volně stojících van je odhalená instalatérství.

Volně stojící vany mají tendenci být výrazně dražší než výklenky a vany a celkové náklady silně závisí na materiálu, ze kterého je vana vyrobena. Sklolaminátové a akrylové vany jsou o něco levnější, zatímco litinové, kamenné, měděné a mosazné vany mají špičkové cenovky.

Zejména litinové vany jsou velmi odolné a těžké, ale jsou tou nejlepší možností, jak zůstat v teple během dlouhých koupelí.

Výhody:

  • Okouzlující, krásné
  • Hodí se do tradičních domácností

Nevýhody:

  • Vyžaduje hodně prostoru
  • Odkryté vodovodní potrubí

Vany do výklenku

Nejlepší pro malé koupelny a kombinace vana/sprcha

Výklenková vana se vejde do třístranného krytu postaveného pouze pro vanu a tento styl se často používá v domácnostech jako kombinace vana / sprcha, aby se ušetřilo místo. Jedná se o speciální typ vany, který je velmi známý mnoha majitelům domů a je zvláště užitečný při zvažování běžných velikostí vany v malém prostoru.

Když jsou stěny obložené nebo opatřeny panely, lze zastřešení použít pro kombinaci vana/sprcha. Výklenky jsou často nejlevnějším a nejjednodušším typem vany k instalaci.

Vana do výklenku je o maximalizaci prostoru v koupelně: Jedná se o vanu s nejmenším půdorysem a těsně zapadá do přiděleného prostoru.

Vany do výklenku mohou být součástí balení, které obsahuje třístranné osazení stěny. V některých případech je stěnový rám trvale připevněn k vaně, zatímco jiné jsou pro snadnou instalaci odpojeny.

Tento typ vany může být velmi odolný v závislosti na materiálu, ze kterého je vyrobena, což je běžně sklolaminát, akrylát, kamenná pryskyřice nebo pevný povrch, ale může to být i litina.

Výhody:

  • Nákladově efektivní
  • Vynikající do malých koupelen
  • Předvídatelná velikost

Nevýhody:

  • Vyžaduje dlaždice nebo obvodovou stěnu
  • Pouze přední strana má zástěru, takže musí být umístěna v jednom směru
  • Mělké ve srovnání s možnostmi namáčení

Různé typy van různých tvarů a rozměrů najdete přímo u nás.