Pokojové rostliny: Představujeme 8 nejzvláštnějších druhů

Pokojové rostliny: Představujeme 8 nejzvláštnějších druhů 1

Máte rádi extravaganci a netradičnost? Představíme vám osm nejzvláštnějších pokojových rostlin, které se občas objevují i ​​v našich květinářstvích.

Jsou rostliny „poslušné“ a rostou tak, jako mnoho jiných. Ale jsou i rostliny „chuligánkami“, které se vymykají z běžných norem, ale v interiéru mohou působit přinejmenším exoticky. Pokud jste fanouškem netradičních věcí, seznámení se s netradičními rostlinkami vás jistě potěší a inspiruje.

Voskovka, Hoya linearis

Pro voskovku, Hoya linearis, s úzkými dlouhými listy je charakteristický „padavý“ růst. Floristé ji vysadili v kombinaci s rostlinou s klasickými listy, aby byl kontrast nápadnější. Ani tato voskovka se jednou za rok neobejde bez květů.

Parožnatka, Platycerium bifurcatum

Nepřehlédnutelná, pomalu rostoucí parožnatka, Platycerium bifurcatum, je nejen bizarní svým tvarem, ale i poměrně nenáročná.

Masožravá Sarracenia

Listy masožravé Sarracenia jsou přetvořeny na džbány ve tvaru trubky, které jsou pastí pro hmyz. Její ústí tvoří přehnutý lem a nad ním vyrůstá stříška sloužící i jako přistávací plocha pro létavý hmyz. Ten vleze dovnitř za nektarem, kde na něj čekají lepivé voskové šupiny znemožňující návrat.

Sítina rozložitá, Juncus effusus ‚Curly Wurly‘

Částečně kudrnatý kultivar sítiny rozlehlé, Juncus effusus ‚Curly Wurly‘, který působí tak trochu bláznivě, vám jistě rozveselí interiér.

Rozcuchaný kaktus, Rhipsalis casutha

Že by kaktus? Ačkoli to tak nevypadá, rozcuchaný Rhipsalis casutha patří opravdu mezi kaktusy. Namísto trnů má však jemné chloupky a jeho stonek se několikanásobně rozvětvuje.

Kalanchoe beharensis kultivar Fang

Zajímavý povrch spodní strany listů nabízí sukulent Kalanchoe beharensis kultivar Fang. Ano, je to příbuzný známé kvetoucí Kalanchoe blossfeldiana a také podobně nenáročný na péči.

Sansevieria cylindrica

Zájem probudí i Sansevieria cylindrica, nová a moderní podoba tchýnin jazyků. Roste velmi pomalu a spolehnout se můžete i na její nenáročnost.

Ovíjivá voskovka, Hoya compacta

Znáte klasickou ovíjivá voskovku s extrémně voňavými květy? Tak toto je její blízká příbuzná, voskovka s latinským názvem Hoya compacta. Netradiční jsou její zkroucené listy. Roste pomaleji a kvete velmi podobně jako tradiční voskovka.