Elektrické krby

Elektrické krby 1

Elektrické krbové vložky se dají koupit jako s topením, tak i bez topení. Elektrické krby s ohništěm jsou praktickou a designovou součástí interiéru.

Slouží jako doplněk v domácnosti ale i jako plnohodnotné topné těleso. Elektrické krby bez ohřívací funkce jsou velmi vydařeným dekorativním doplňkem každé místnosti, především v obývacích pokojích nebo v jídelnách. Předností elektrických krbů s topnou funkcí je, že zatímco u klasických, otevřených krbech uniká až 85% tepla do komína, při elektrických krbech je účinnost až 100%. A všechno teplo tak proudí přímo do topného prostoru.

Další výhodou je fakt, že nemusíme mít žádný odvod zplodin komínem. Výhodou je i to, že u všech modelů lze za teplého počasí elektrické vytápění vypnout, přičemž efekt hořících plamenů zůstává nezměněn.

Výrobci nabízejí elektrická zařízení v celé řadě modelů, provedeních, velikostech a materiálů. K dispozici mají volně stojící elektrické krby, krbové vložky pro zabudování do stěny a krbové vložky pro vložení do klasických krbů. Krbové vložky používají jako zdroj světla klasickou žárovku, která se dá snadno vyměnit v případě poškození žárovky. Krby se připojují ke zdroji 220 V.