Varné desky nemusí být jen černé nebo nerezové

Varné desky nemusí být jen černé nebo nerezové 1

Vyznávači bílé barvy se mohou těšit. Výrobci elektrospotřebičů kromě černých už nabízejí i varné desky v bílém provedení. Stylovým vzhledem uspokojí všechny vyznavače minimalistického čistého vzhledu.

Bílá a neviditelná …

Bílá varná deska dokonale splňuje představu o čisté bílé nadčasové kuchyni. Nádherně ladí a splývá s bílou na kuchyňské lince a pracovní desce. Bez viditelné přítomnosti varné desky je dojem z dokonale uklizené kuchyně ještě silnější. Nejde však jen o prvoplánový efekt. Bílé varné desky jsou špičkové spotřebiče, které mají vše, co musí varná deska mít – dokonce i šestý smysl.

Barevné spektrum

Snadno udržovatelné a estetické spotřebiče vysoké kvality jsou v současné kuchyni samozřejmostí. Milovníky barev potěší, že kromě typu varné desky si mohou vybrat její barvu. V zástupu černých desek působí bílá osvěživě. A naštěstí není jediná. Varné desky postupně přibírají i další odstíny, například šedou, zelenou, modrou, stříbrnou a dokonce zlatou.

Různé typy

Varné desky v bílé barvě se vyrábějí v různých provedeních takže uspokojí nároky mnoha zákazníků. Vybrat si můžete elektrické s plotýnkami, indukční i sklokeramické. Kromě standardních rozměrů nabízejí výrobci menší a přenosné verze, které jsou vhodné do malých kuchyní. Varné desky se liší také velikostí a rozložením desek a varných zón, což zjednodušuje přípravu jídel v atypických nádobách.

I na chatu

Pokud jste si oblíbili jednoduché a praktické vaření na indukci, můžete si ho dopřát prakticky kdekoliv. Přenosná indukční deska O’table s jednou varnou zónou je výkonná, ale tenká a prostorově úsporná. Má elegantní zaoblený tvar a kromě bílé hýří i pestřejšími barvami. Sáhnout můžete po modré, rubínové, zelené a klasické černé. Úroveň výkonu změníte na dotykovém kolečku. Přenosná deska má řadu funkcí, které zvyšují uživatelský komfort. Disponuje například bezpečnostním systémem proti přetečení, funkcí bezpečnostního vypnutí, zbytkovou indikaci tepla, dětskou pojistkou či signalizací bodu varu

Jakou si vybrat?

Z různých typů je nejefektivnější indukční varná deska. Má rychlý náběh teploty a nízkou spotřebu. Je bezpečnější, neboť plocha zahřívá pouze dno hrnce, takže nedochází ke zbytečným tepelným ztrátám. Druhou v pořadí je sklokeramická deska. Nabízí rychlé, bezpečné a energeticky náročné vaření. Výrobci neustále zdokonalují její schopnosti. Zdokonalují konstrukci topných spirál, přidávají praktické funkce, například extra rychlý ohřev, přerušení vaření, vizuální a akustické signalizace, které upozorní na ukončení vaření.