Vyšívané stěny

Vyšívané stěny 1

Paličkování, háčkování, pletení, vyšívání. Tyto krásné tradiční řemesla už ovládá jen málokterá mladá hospodyňka. Dnes tu ale máme úžasný nápad!

Chytne vás nostalgie, když si představíte, jak vás v mládí babička učila vyšívat či háčkovat? Tradice těchto řemesel na hodnou chvíli oslábla, ale dnes v podobě „DIY“ (udělej si sám) projektů povstává opět. A to v mnoha, kreativních podobách.

Pokud se chystáte své hnízdečko malovat a nejste zastáncem klasiky (jednolité barvy), ale vždy pátráte po kreativnějších řešeních, dnes tu pro vás máme výborný tip! Namísto tapet či geometrických vzorů vyzkoušejte na stěnu „vyšívat“ štětcem. V naší fotogalerii máme hned několik nápadů, které zaujmou zejména romantičtější duše.

Klasický, křížkový vzor je z těch jednodušších a dají se díky němu vytvořit nádherné obrazce. Postačí, když si namícháte potřebné barvy, seberete tenčí štětec, připravíte požadovaný vzor a na stěnu si obyčejnou tužkou vyznačíte jakousi šachovnici, kterou budete křížky vyplňovat. Zajímavým nápadem je také do kříže lepit barevné lepící pásky a pokud nechcete „ničit“ zeď, zvolte obyčejné malířské plátno, které zavěsíte jako obraz. Inspirujte se!