12 dekoračních tipů do ložnice

12 dekoračních tipů do ložnice 1

Ať je ložnice klidná oáza nebo studnice vášně, máme pár dekoračních nápadů, díky kterým bude hlavně jedinečná, přesně jako vy!

1. Podívejte se dole

Jelikož v ložnici především ležíme, měli by se oči mít čím pokochat i v této poloze. Obrázky, dekorace nebo zajímavé detaily proto v ložnici nemusí být pouze ve výšce očí když stojíme, ale i když jsme o něco níže. Co tak pověsit obrázek rovnou nad noční stolek?

2. Sloupy na stráž

Postel se čtyřmi pilíři v rozích je majestátní a může inspirovat k všelijaké ložního gymnastice (mrká-mrkat). Pokud však na takový velký kus nábytku vaše ložnice není stavěná, můžete si vyrobit pilířovou iluzi. Například tím, že k čelu postele postavíte vysokou pokojovou rostlinu.

3. Výhled v rámu

V ložnici je důležité zatemnění. Pouze ve tmě se nám totiž tvoří melatonin – látka přepotřebné pro štěstí a zdravé kosti. Pokud namísto praktických rolet zvolíte závěsy, mohli by se táhnout od stropu až po zem. Okno tak získá na důležitosti.

4. Záplava polštářů

Samozřejmě, že je nepotřebujete. Ale pokud byste chtěli začít polštářovou válku, není dobré mít dost arzenálu? Dekorační polštářky vypadají na posteli skvěle, ale je na zvážení, zda a kolik jich budete mít. Pokud by totiž mělo jejich překládání být důvodem pro pravidelnou manželskou hádku před spaním nebo ráno při stlaní postele, raději spěte jako gejši – s dřevěnou podložkou pod hlavou.

 5. Ložní vrstvení

Ne každý si postel ustieľa tak, že přes ni přehodí tenkou dekorační přikrývku. Pokud dosud žádnou nemáte, silně bychom vám ji chtěli doporučit zejména tehdy, pokud k vám často chodí návštěvy. Věřte nám, téměř nikdo není zvědavý na pokrčené povlečení, ať by byly jakkoli hezké.

6. Noční stolek

Noční stolek nemusí být jen těžká skříňka. Pokud nemáte dost místa, stačí polička, na kterou si můžete postavit mobil, pohár s vodou nebo kapesníky. Napadlo vám, že noční „stoleček“ může vedle postele i viset jako mikro-houpačka?

7. Knihovna

knihomolem s tím mají věčný problém – kam s tolika knihami. Pokud je místa málo, můžete knihovnu umístit za postel. Jeden řadu knih nemá zpravidla ani 30 cm na hloubku, proto místnost nezmenší.

8. Čelo postele

Čalouněné čelo postele je ideální pro ty, kteří v posteli rádi tráví čas i přes den – čtením, sledováním televize, hraním se na tabletu … Pokud na něj nemáte peníze nebo neradi otíráte prach, prostě si ho nakreslete na stěnu.

9. Měkký start

Je něco horší, než ráno vstát do polární zimy? Zda vstáváte pravou nebo levou nohou, mělo by to být alespoň do něčeho příjemného, a tak měkký kobereček hned u postele není špatný nápad.

10. Teplé světlo

Lampičku u postele potřebují i dospělí, přestože se už nebojí „bubáků“. Neměla by však svítit dolů, aby její ostré světlo neřezali polospiacemu člověku do očí. Správně by se jí světlo mělo odrážet od zdi.

11. Krása jednoduchosti

Ložnice by neměla být pracovnou, hobby koutkem a neměli bychom v ní mít ani televizor. Mělo by to být místo odpočinku, kde se mysl i tělo zrelaxují. Zde opravdu platí, že méně je více.

12. Odražený prostor

Zrcadlo v ložnici nemusí být úplné tabu, pokud jej vhodně umístíte. může totiž vizuálně rozšířit malý prostor. A pokud se vám to líbí, může se sejít i na jiné věci.