Radiátor v koupelně

Radiátor v koupelně 1

Teplo v koupelně je pro pocit pohody důležité. Už jen představa, že se máme svléknout a sprchovat v chladné místnosti, vytváří na těle husí kůži. Odborníci v koupelně doporučují teplotu až 24 ° C. Podoby radiátoru mohou být různé, pojďte si s námi vybrat pro sebe ten nejvhodnější.

Designová záležitost

Topná tělesa do koupelny už nevnímáme jako nezbytnost. Stali se interiérovým doplňkem, s čímž souvisí jejich design. Trubkové tělesa mají nejen podobu jednoduchého žebříku, ale kopírují další geometrické tvary, například čtverec, elipsu a asymetrické útvary. Designovým radiátorem nechybí ani fantazie. Tvarově se inspirují přírodou, hračkami nebo užitnými předměty. Výrobci například nabízejí radiátor s podobou dílce z lega, stromu, rámu obrazu, ramínka na oděvy či spony na dokumenty. Součástí radiátoru může být zrcadlo nebo odkládací plocha, které rozšiřují možnosti jeho využití.

„Žebřík“

Trubkové topné těleso je ideální nejen na přímé vytápění, ale i na sušení ručníků. Oproti klasickému radiátoru zabírá v prostoru pár centimetrů a instalovat jej můžete i dodatečně. Stačí ho osadit na zeď a zapojit do elektrické zásuvky. Provoz radiátoru může být úspornější pokud bude součástí ústředního topného systému. Kromě univerzální bílé barvy může mít žebřík různé barevné odstíny. Moderní koupelně výborně přistane nerezová nebo chromová povrchová úprava.

Skleněný panel elektrický a infra

Koupelnu můžete vytápět prostřednictvím panelu z bezpečnostního skla. Tvoří ho jen 12 mm tlusté sklo, na přední straně má vodivou vrstvu, takže teplo vyzařuje rovnoměrně z celého povrchu. Panel lze instalovat na stěnu horizontálně i vertikálně nebo pomocí nožiček na podlahu. Záleží na tom, kolik prostoru máte k dispozici. Skleněný panel může fungovat i na principu infrazáření, které ohřívá pevné předměty v okolí. Teplo, které vzniká navozuje příjemný pocit navzdory nižší teplotě vzduchu v místnosti. Infrapanel můžete instalovat nejen na stěnu, ale i na strop koupelny.

I s vlastní fotkou

Vzhled radiátoru můžete přizpůsobit svým potřebám. Na výběr je množství tvarů a barev, ale i zrcadlový povrch či úprava grafickým potiskem. Kromě motivů, které nabízejí výrobci si můžete nechat radiátor potlačit vlastním motivem nebo fotografií. Kvalitní realizace zaručuje věrnou podobu, potisk je odolná vůči poškození v důsledku působení tepla nebo vlhkosti.