10 praktických nápadů, kam doma schovat cennosti

10 praktických nápadů, kam doma schovat cennosti 1

Počas letních dovolených je to aktuálnější, ale skrýš na cennosti se sejde po celý rok. Zde je pár rafinovaných nápadů, jak si poradit i bez sejfu nebo trezoru.

1. Nábytkové improvizace

Šikovnou skrýší na cenné papíry, peníze v obálce nebo jiné papírové cennosti může být mezera mezi skříňkami. Vložte je do velké obálky a kancelářskými sponkami jejich zachyťte SHORA skříněk. Při běžném pohledu nebude nic vidět. Někdy stačí cennou obálku alespoň vyložit na vrch skříně. Ideální, i jsou na ní položeny například krabice nebo knihy.Nevýhoda: Jestliže obálku zachytíte drátků, třeba se ujistit, že se vým při vybírání neuklouznete prsty a nezapadne mezi skříňky úplně.

2. Falešná knihovna

Nejlepší způsob, jak si vyrobit falešnou knihovnu, není použít staré knihy, ale naopak, lehké romány – například klasickou „ženskou“ literaturu, slovník a podobně. Není pravděpodobné, že zloději by se při vykrádačke chtěli podívat, jak se rusky řekne pes, zda ano?

3. Starý vysavač

Nebo v zásadě ledajaký starý elektrospotřebič, který vykuchat, aby místo motoru měl místo na šperky či jiné cennosti. Starý – a ideálně i trošku zaprášený – vysavač je vhodný proto, že intuitivně neláká na to, aby ho někdo vzal do ruky.

4. Zahrabané poklady

Nejde přitom jen o záhon v zahradě. I v květináči s pokojovými rostlinami se může najít místečko na menší plastovou lahvičku, do které skryjete náušnice po babičce nebo větší naspořených obnos „pro strýčka Příhodu“.

5. Zásuvka s tajným dnem

A ideálně v kuchyni, například v zásuvce s kuchyňským nářadím nebo príbormi.Takáto zásuvka je totiž přirozeně těžká, čili i kdyby ji někdo vytáhl, nepřekvapí ho její razance.

6. Spodní sokl

Samozřejmě, nejlepší je spodní sokl v kuchyni využít pro skladování plechů nebo potřeb na pečení, ale během dovolené z něj může být i skrýš na cennosti, které by případné lupiči neměli jen tak snadno najít.

7. V garáži

Garáž nebo domácí dílnička je ideální místo na schovávání – nejen před manželkou, ale i před zloději. Například kryty na různá zařízení lze vybavit plastovou „čepičkou“, do které schováme menší cennosti.

8. V chladničce

Prázdná láhev od majonézy, hořčice, kečupu – příhodně zabarvena tak, aby nevypadala vábně, je ideální místo na skrytí peněz, šperků, důležitých dokladů …

9. Staré plechovky

Staré plechovky, zejména, pokud jich je více pohromadě, jsou také dobrým místem na skrytí cenností. Jen před velkým úklidem třeba myslet na to, že rázný pořádek nepřichází v úvahu – bude třeba každou plechovku pěkně otevřít a zkontrolovat, co opravdu vyhazujeme.

10. Falešné potrubí

Schovat déle vzácné předměty je někdy oříšek. Nedají se jen tak lehce zamaskovat za bytovou palmu, však? Zloději totiž mají oči na stopkách. Dobrou fintou je například vyrobit falešné plastové potrubí. Nejvhodnější to bude na místě, kde takový výmysl nebude jako pěst na oko.