Jemňoučký samet a jak jej použít

Jemňoučký samet a jak jej použít 1

K tomu, abychom v interiéru věděli správně pracovat se strukturami, barvami a materiály je nutná jistá dávka vkusu a přirozené intuice. Jak je to v bytovém designu se sametem?

Samet, luxusní, jemňounká látka je také velmi mazanou! Pokud jí doma použijeme příliš mnoho, může to tam vypadat jako na jevišti divadelní hry, pokud sáhneme po špatném odstínu, připomíná to spíš nevěstinec, než jako útulnou domáckou pohodu. Pokud však zvolíme správně, povýší to atmosféru prostoru a vytvoří příjemné místečko na zimní mazlení se u krbu.

Jediný kus udělá zázrak!

Pokud jste se do jemného sametu zamilovali a na 100% ho doma musíte mít, designéři se shodují na pravidle jeden kus a dost! Jeden jediný, správně vybraný kousek nábytku dokáže utvořit charakter celé místnosti a stane se tématem číslo jedna všech vašich hostů. Jak na to?

Nábytek, doplňky, …

Pokud jste milovníkem pohodlí ve vašem obývacím pokoji, vyberte si mezi sedačkou, křeslem nebo otomanem. Všechny tři, pohodlné, nadýchané sezení svědčí této látce a udělají v prostoru svou práci. Pokud zvolíte ložnici, zaměřte se na záhlaví postele, přikrývku, huňaté polštáře nebo židli při kosmetickém stolku. No a pokud je vaším výběrem pro samet kuchyň, oblékněte do něj jídelní židle nebo sáhněte po závěsech.Nezapomínejte na to, že samet samotný působí jako materiál těžší. Proto je tedy důležité nepřehnat to s ním a také kolem použít už jen lehké materiály a jednoduché tvary.

1