Sprchové závěsy v koupelně jsou opět v módě

Sprchové závěsy v koupelně jsou opět v módě 1

Sprchové závěsy již nejsou out. Designéři na nich popracovali a vytvořili různé vtipné a nápadité vzory. Podlehnete jejich kouzlu?

Sprchové závěsy podobně jako závěsy v pokojích dokáží na počkání změnit celou místnost. Mohou ji prosvětlit, dodat její slavnostní nádech nebo i pobavit. Pokud zvolíte správně, budete mít šikovného pomocníka, který koupelnu dokonale dotvoří.

Než začnete vybírat designy, správně měřte

Příliš dlouhý závěs vám bude na zemi v malé místnosti překážet a stěžovat manipulaci. Měřte od místa, kde bude zavěšen. Stejně nezapomeňte změřit jeho šířku, abyste zakryli všechny potřebné části. Kolem vany můžete používat závěsy i dva, doslova jako na oknech v pokoji.

Pokud má závěs správně sloužit, bude bránit tomu, abyste při sprchování zamokrili celou koupelnu. Když však skončíte svůj lázeň, měli byste závěs vždy roztáhnout tak, aby mohl důkladně uschnout. Plísně totiž nemusí být dlouho vidět pouhým okem. Snadné čištění závěsu by mělo být samozřejmostí.

Před nákupem si ověřte, zda ho budete umět pověsit, závěsné systémy se mohou různit. Posouvání by mělo být plynulé, se závěsem rozhodně nesmíte zápasit, jinak vám jeho používání bude znepříjemňovat život. Nezapomeňte, že i posuvný systém a vodicí tyč třeba jednou za čas vyčistit od prachu či od vodního kamene.

Náš tip:  Koupě nového závěsu není až takovou velkou položkou. Proto závěsy občas střídejte, například se změnou ročního období. Nebojte se ani veselých či vysloveně recesistických vzorů, vždy vám vykouzlí úsměv na tváři, když vejdete do místnosti.