Dětské vysoké židle

Dětské vysoké židle 1

Jak dítě roste a ví již samo jako tak sedět, rodiče se musí rozhodnout, jakou vysokou židličku mu pořídit. Dítě tak potom komfortně nachový u jídelního stolu spolu s Vámi.

Na trhu najdete vysoké židle vyrobené z plastu, kovu nebo dřeva. Je důležité, pro který materiál se rodiče rozhodnou, protože každý má své výhody i nevýhody.
Z bezpečnostních důvodů, dětská vysoká židle musí mít stabilní a širokou základnu vybavenou bezpečnostním pásem, včetně mezinožním popruhu aby se dítě nesklouzlo. Cena závisí od bonusů, stylu a funkcí, které židle nabízí.

Při koupi věnujte pozornost velikosti a Vašich prostorových možností.
Některé dětské vysoké židle nemají zásobníky – zatlačíte je jen ke stolu.
Další židle mají vyjímatelné zásobníky, které se dají jednoduše zapínat a vypínat. Nejvhodnější je však židle s podnosem, který se snadno oddělí a umyje ať už v dresu nebo v myčce nádobí.

Typy dětských vysokých židlí:

Dřevěné židle: Výhodou je robustnost, která tato židle nabízí tomu, kdo ji používá. Má silnější základ a různorodý design, čímž činí tyto židle krásnými a zajímavými. Nevýhodou těchto židlí je to, že se nedají složit a jsou těžší. Údržba těchto židlí je náročnější než u plastových.

Kovové židle: Tyto židle se obvykle dají složit. Hodí se i do menších příbytků. Jednoduše se čistí

Plastové židle: Jsou nejpoužívanější v domácnostech pro svoji snadnější váhu, skladnost a přepravu. Disponují více funkcemi než dřevěné židle. Různými úpravami si přizpůsobíte výšku, odpružení, sklopný úhel. Povrch základny je snadno a rychle omyvatelný.