Jak namontovat zásuvky a vypínače

Jak namontovat zásuvky a vypínače 1

Při stěhování se do nového domu si většinou musíte vystačit zcela sami na mnohé věci. Základní věci, jako je zařízení pokojů, jejich vymalování či montáž zásuvek patří rovněž do nich, a proto, pokud chcete mít dobrý pocit sami ze sebe a nechcete zbytečně volat odborníky, kteří by vám něco takového udělali, určitě si své zásuvky a vypínače namontujte sami . Je to opravdu jednoduché.

Nezbytné činnosti při prvních dnech samostatného bydlení mohou být někdy opravdu těžké, ale není to tak. Některé věci se zdají zbytečně těžké a přitom jsou velmi jednoduché. Mezi tyto činnosti patří i montáž zásuvek a vypínačů, které zvládnete levou zadní i sami!

Nezapomínejte na nářadí

Předtím, než vůbec začnete uvažovat nad tím, že byste měnili nebo montovaly zásuvky a vypínače si určitě pořiďte správné nářadí, které se vám postará o polovinu práce. Víte jaké budete potřebovat? Mezi to základní patří kleště, šroubovák a gumová či plastová izolace.

Nejdůležitější je však vypnout všechny jističe, které by mohly být nebezpečné při vaší práci se zásuvkami. Nejvhodnější je vypnout úplně všechny.

Jak namontovat zásuvky?

Nejprve ze zásuvky odmontujte hlavní šroub, následně i dráty zevnitř a vnitřek zásuvky. Přiložte vnitřní konstrukci nové zásuvky a namontujte dráty tak, aby na levé straně byl hnědý nebo černý drát a na pravé modrý. Zelenožlutý drát zapojte pod plíšek. Všechny dráty pořádně utáhněte a nasaďte kryt s rámečkem tak aby pevně držel.

Jak vyměnit vypínač?

Pokud jste našli hezčí vypínač, jako ten, co máte doma a chcete jej vyměnit nebo vám ten starý už prostě nefunguje, určitě byste měli vědět, jak na to. Na začátek, určitě nezapomeňte zkontrolovat a vypnout jističe. Vypínač, který chcete vyměnit celý demontujte i s dráty. Jejich umístění si však určitě zapamatujte. Následně přiložte rámeček nového vypínače, nasaďte ho a zapojte dráty, které jste demontovali. Ručně nasaďte střed vypínače a máte hotovo!

Při práci se zásuvkami doporučujeme zavolat elektrikáře, který vám poradí a pomůže . V případě neodborného zásahu Vám hrozí úraz elektrickým proudem