Bezbarvý lak na nehty jako první pomoc v domácnosti

Bezbarvý lak na nehty jako první pomoc v domácnosti 1

Nejen pro krásu, ale i při různých katastrofách.

Dámy už zřejmě slyšeli o výborném triku, kdy na roztržené silonové pončušky stačí pár kapek bezbarvého laku na nehty, a ten z malé dírky nedovolí udělat tzv. „Rychlík“. Dnes vám však kromě manikúry přinášíme dalších pět šikovných tipů jak malou lahvičku z čirou, hustou tekutinou využít a budete ji chtít mít vždy po ruce.

  • Vrstva bezbarvého laku pomůže šroubům udržet se na místě v případě, že natřete plochu mezi hlavičkou a podložkou a pro extra fixaci například i závity šroubu. 
  • Pár kapek laku pomůže při prasklé okenní tabuli nebo skleněné ploše obecně. V případě, že tuto tabuli nechcete vyměňovat okamžitě, na určitý čas vám štědře zalakovaná štěrbina určitě ušetří cestu ke Sklenář.
  • Bezbarvý lak je při keramice a porcelánu skvělou náhradou sekundového lepidla, které je často nažloutlé a opravené spoje zůstávají ošklivé. 
  • Na vlhkých místech – kolem vany, sprchového koutu nebo kuchyňského dřezu například, nám často nadělají kovové nádoby s přípravky nepěkné rezavé kroužky. Tím že jejich spodní hranu nalakujete bezbarvým lakem na nehty, tímto problémem předejdete.
  •  Bezbarvý lak pomůže i při dekoracích. Tenká vrstva na hraně stuhy nebo jakékoliv textilie předejde její třepení.