5 největších zahradních trendů, které dostanete na podzim

5 největších zahradních trendů, které dostanete na podzim 1

Dokonce ani na podzim není na zahradě žádná nuda. Od práce na krásných květinových záhonech nebo sběr poslední zeleniny a ovoce či  relaxaci na terase.

Dnes již není novinkou, že trendy v zahradě se mění stejnou rychlostí jako ty v interiéru. Mnoho se v posledních letech dozvědělo nejen o trávníku, užitkové zahradě nebo okrasných rostlinách, ale také o tom, jak trávit čas s rodinou nebo jen s knihou v ruce. Právě pro tento blažený pocit musí zahrada vypadat jednoduše krásné v každém období a pro to nastávající, podzimní, již odborníci stihli stanovit největší trendy. A tady jsou.

Trochu technologie

Zapomeňte na klasické zaměření mezi kameny. Trendy záležitostí této podzimu je malá špetka technologie, která moderní ohniska v krásných, designérských rámech, dokáže zapnout či vypnout v předem určenou hodinu nebo může být váš ohýnek dokonce ovládaný smartphonem.

Starý po nové

Určitě se těšíte na veselé květy chryzantémy, krušpán nebo barevný javor, který je pro toto období typický. Všechno je v pořádku, kromě trochu detailů. Letošní designéři kladou důraz na časové uznání zahradní architektury a ukládají rostliny v jednoduchých, čistých liniích a v křovinách, které drží základní tvary. Jednoduchost je krása.

Vrstvené

Nemusíme ani mluvit o významu osvětlení zahrady. Zejména v dnech, kdy se zkracují dny a prodlužují se temné noci, je načase dosáhnout trendů rozvrstvení světla v jednotlivých úrovních zahrad. Závěsné svítidla mohou např. Přeměňovat dolní stojací solární lampy na skalky a dlažbu lze osvětlit v přímce s povrchem trávníku. Kromě toho to vypadá skvěle, určitě bude světlo příjemné doma.

Imitace

Přírodní materiály jako kámen nebo dřevo jsou na zahradě číslo jedna po nějakou dobu. Podzim a její povětrnostní podmínky však vyžadují něco odolnější a proto se nebojte sáhnout po imitacích těchto materiálů, které jsou jednodušší udržovatelné, protože i to je trendy.

Celý den

Domácí zahradníci jistě ocení nejnovější trend. Čím dále, tím více se rozšiřuje termín „interiérové ​​scenérie“, což by mohlo znamenat něco jako vytváření zahrad v interiéru. To je způsobeno zejména velkým boomem, který způsobil vertikální růst velkých zelených zdí, a že zeleň se nyní stává znovu vyhledávaným doplňkem. Takže se nebojte přenášet rostliny, které by neměly vzít tvrdé mrazy venku uvnitř, a vytvořit si vlastní, útulný roh, který budete milovat.