Různé podlahové povrchy na terase vyžadují jiné čištění (část 2)

Různé podlahové povrchy na terase vyžadují jiné čištění (část 2) 1

Každá terasa má krásný povrch, když je nová. Po grilování nebo malých dětech by bylo skoro zázrak, kdyby to nepoškodilo. Víš, jak se o ni starat?

Přírodní kámen a beton

Dlažba z přírodního kamene vyžaduje speciální přípravky, které nepoškodí její impregnaci, pokud je více znečištěné. Vyžaduje zotavení každé tři až pět let na základě stresu, aby se snížila jeho absorpce. Betonové povrchy jsou obzvláště citlivé na mastnotu, zejména při grilování, často se vyhýbají stopám tuku a oleje.

V takovém případě použijte čistič betonu na bázi kyseliny nebo rozpouštědla a důkladně jej kartáčte štětcem. Někdy však tyto silné chemikálie neodstraňují mastnotu, takže je lepší předejít skvrnám od grilu nebo podlah pod grilem.

Nejjednodušší je prevence

Stále větší oblibu si získávají impregnační přípravky na bázi nanotechnologie, které ochrání kámen, beton, keramiku i dřevo před skvrnami od vody a zejména mastnoty a olejů.

Vzhledem k jejich složení na bázi alkoholu, které se po aplikaci odpařují, nechávají ošetřený povrch chráněný neviditelnou vrstvou nanočástic. Jeho čištění je opravdu hračka, voda je dost. Tento ochranný povlak by měl být opakován každých pět až sedm let v závislosti na zatížení.

3 tipy pro čištění wapu

  • Ve srovnání s čištěním s konvenční zahradní hadicí na tlakové myčce ušetříte značné množství vody a času s lepším výsledkem.
  • Buďte opatrní v poškozených oblastech dřevěné podlahy, snížit tlak při jejich čištění.
  • Umístěte jemný filtr mezi přívod vody a samotný vysokotlaký čistič. Takže prodlužte životnost čističe.