Dělicí stěny hodné inspirace

Dělicí stěny hodné inspirace 1

I když jsou co nejvíce otevřené prostory v domácnostech stále nejžádanější, v rámci zachování útulnosti a funkčnosti jejich někdy přece jen třeba alespoň částečně předělit.

Nejjednodušší typ flexibilního předělení místnosti jsou posuvné dveře , ideálně řešené až do výšky stropu. Maximálně otevřou prostor a naopak, v případě potřeby oddělí jeho část na vytvoření většího soukromí.

Přizpůsobivé

Klasické posuvné dveře se otevírají posunem buď po kolejničce na závěsné konstrukci podél stěny, nebo do zdi, tedy takzvaného dveřního pouzdra. Na současném trhu najdete několik typů pouzder a způsobů jejich zabudování do příčky. Výsledkem je otevírání dveří lehkým posunem do příčky. Tento způsob neumožňuje jen lepší využití stěn vedle dveřních otvorů, ale vyzdvihuje i designovou úroveň interiéru. Nabízí zcela nové možnosti pro využití prostoru, jeho dělení a otevírání na větší ploše podle potřeby. Dopřeje interiéru nové dispoziční řešení, které byste při klasických dveřních otvorech nenašli. Zabudování dveřního pouzdra může dodat i běžné domácnosti punc luxusu a poradí si i s atypickými požadavky.

Dělí i spojují

Jiným tipem jsou dělicí prvky, které opticky odvádějí pozornost buď zajímavým tvarem, překvapivým akcentem nebo vystavenými knihami či dekoracemi na otevřené polici. Při návrhu nebo výběru dělícího prvku berte ohled na detail i celek. Promyslete si zda vám lépe sedne pevný, zabudovaný varianta nebo posuvný, přenosný, či jinak variabilní kousek.

S originálním řešením jak variabilně předělit ale také propojit obývák a pracovnu přišli architekti z ateliéru beef.