Vylepšení do sprchy, které oceníte v malých prostorech

Vylepšení do sprchy, které oceníte v malých prostorech 1

Sprchový kout se vejde i do té nejmenší koupelny.Pokud patříte k těm, kteří vystřízlivěli z představ o rozlehlé rohové vaně díky úsporným sídlištním rozměrům, máme pro vás naději na estetickou spokojenost. Ani ve sprchovém koutě totiž nemusíte trpět pouze bakelitová vaničku.

Vzhled na míru

Sprcha je považována za úsporné řešení hygieny v menších rozměrech. No hodí se i do velkých koupelen. Jeho výhodou je variabilita, elegance a možnost doplnit jej o prvky, které prostě ve vaně nerealizuje. Pokud investujete do vestavěných řešení namísto kazetové konzole, ukazuje se vám množství cest, kde menší rozměr zásadně nemusí být problém.

Žádná vanička

Skleněná stěna s ochranou proti vodnímu kameni. Pak už jen správně udělat sklon podlahy a můžete mít sprchový kout zapuštěný prakticky přímo v podlaze. Bez překračování, bez přechodu. Koupelna s bezbariérovým sprchovým koutem získává šmrnc, který jí nedá žádná vana. Setření bariér navíc podporuje i optické nafouknutí prostoru.

Výstupky přímo do stěny

Do sprchy můžete zapustit několik poliček, které budou součástí koupelnové stěny. Mohou sloužit jako praktické odkládací prostory, ale také nemusí. Díky zabudovaným výklenkem můžete sprše dopřát například i estetické květiny, nebo rozsáhlé kolekce umělé zeleně. Díky ní se můžete cítit ve sprše jako u vodopádu někde uprostřed džungle. Pěkné, zajímavé a velmi uklidňující.

Variabilní podlaha

Běžně se skloňuje ve sprše dlažba. Snadno se sice udržuje a představuje vcelku finančně nenápadnou alternativu, ale i dřevěné mřížky osazené ve vaničce, nebo přímo do podlahy, je nápad, který ocení zejména lidé preferující dotek s přírodou a vědí, že chladná dlažba se nikdy nevyrovná dotyku s dřevem.

Tmavá podlaha

Může zmenšovat prostor, ale v kombinaci se světlem a otevřenými prostory se její efekt optické eliminace téměř ztrácí a v kombinaci se sklem jde o zajímavou koláž, která vnáší do koupelny nevídanou eleganci. Před rekonstrukcí koupelny Nepohrdněte ani takovou inspirací.

Wellness sezení

I ve sprše se dá klidně relaxovat, dokonce nemusíte pouze stát. Sezení v sprchovém koutu je příjemné i praktické. Můžete vsadit na dřevěné sezení jako v sauně, nebo se inspirovat estetickými kameny imitující thajské lázně.

2866869