Panelákový byt jinak

Panelákový byt jinak 1

Jednopokojový byt o rozloze 34 m² a výhledem na protilehlý panelák nenabádá na kdovíjakou tvořivost. Ale pokud to nevzdáte …

… Tak se i s malým prostorem dá čarovat. V tomto případě se zařizování interiéru chopili odborníci z polského projektovacieho studia Odwzorowanie. Na krakovském sídlišti díky nim vznikl byteček, který je moderní, svěží, trendový .

Vzhledem k tomu, že byt není velký, interiér je laděn do střízlivých barev. Žádný barevný folklór , ale bílé stěny. Jediným oživením je pár bytových textilií – i ty v barvách zeleně, dokonce s motivem pokojových rostlin . Takto vypadá interiér útulně.

Na co však třeba zvlášť upozornit, je podlaha. Dřevěné desky z pravého dřeva, žádná napodobenina, žádná „praktická“ imitace … Zajímavostí je také střídmost zařízení. Všechny „pevné“ nebo velké části jsou neutrálních barev i tvarů. Menší kousky, jako stolečky, prádelník, židle, jsou výrazově odvážnejšie.Napokon, studio Odwzorowanie se věnuje i online prodeji retro nábytku – a vidět to i v interiéru.