Zrecyklujte starý nábytek či věci denní potřeby

Zrecyklujte starý nábytek či věci denní potřeby 1

Když starý nábytek či věci každodenní potřeby doslouží, nemusí skončit v kontejneru. S trochou fantazie a dovednosti jim můžete vdechnout nový život.

Ekologie, šetření a recyklace materiálů se drží v popředí ruku v ruce s oblíbeným RETROSTYL. Dokazuje to i zařízení a doplňky z recyklovaného papíru, ze skla, z plastu a textilu, pocházející z dílny mladých i renomovaných designérů a světových výrobců nábytku.

Dokonce se pohráli s atypickým zakomponováním celých, většinou kovových a litinových, prvků, které původně plnily jinou funkci, například hydranty, kola, kolečka z průmyslových strojů, staré plechy a nýty. V rámci zařizování interiérů v industriálním stylu se staly vyhledávanými staré šicí stroje, které našly využití jako pracovní stůl či dekorace.

Masiv s příběhem

Z recyklovaných materiálů to na plné čáře vyhrává masivní dřevo s úctyhodným věkem, které si zachovalo kvalitu i po dlouholeté službě. Nejčastěji pochází ze starých lodí a obdařené neodolatelnou patinou by vědělo vyprávět dlouhé dobrodružné příběhy. Nové využití nachází na deskách jídelních stolů, knihovnách, komodách.

Netradičně použité

Samostatnou kategorií je zařízení, které nápaditým způsobem zúročuje produkty ze stavebnictví či ze zemědělství. Mezi mladými jsou hitem dřevěné palety, které převzaly podobu originálních postelí, stylových konferenčních stolků i sedaček. Fantazii se meze nekladou.

Tak proč by menší dřevěné bedýnky na ovoce a zeleninu nemohli v předsíni posloužit jako police na boty? Kromě originality v interiéru a podpory ekologického bydlení přinesou výrazně nižší výdaje na první zařízení.