Vybíráme sušičku

Vybíráme sušičku 1

Kromě samotných majitelek mají sušičky prádla ještě jednu silnou fanouškovskou skupinu. A tou je koupelnový textil. Nevěříte?

Prát samostatně a alespoň na šedesátce? Netřeba! Pokud mají vaše ručníky, osušky, koupelnové předložky a župany výsadu pravidelného sušení v tomto pomocníkovi, horký vzduch si umí s koncentrací nahromaděných biologických procesů a potvůrek hravě poradit. Dvouhodinová sušící kúra dokáže bez problémů zničit všechny tyto jinak odolné nepříjemnosti.

Šetřete čas a finance

Textil usušený v sušičce nepotřebuje ani žehličku. Stačí pěkně poskládat. Šetříte čas. Pokud putuje prádlo z pračky rovnou do sušičky, nepotřebujete aviváž. Horký vzduch kromě mikrobů pečlivě pohltí i všechny vůně. Takže šetříte i nemalé peníze za voňavé přísady. Ručníky sice budou vonět neutrální, ale lépe sají. Navíc jim sušička vždy vrátí nádhernou hebkost a dodá nadýchanost. Zkuste se dotknout osušky vysušené na vzduchu a té ze sušičky. Rozdíl je citelný. Ta první sice nádherně voní, ale z té druhé budete mít lepší pocit na pokožce. A hlavně se 100% zárukou hygieničnosti.

Jakou sušičku si vybrat?

  • Jednoznačně samostatnou! Pračka se sušičkou v jednom má několik nevýhod. Pokud se vám pokazí například sušička, jste odstavení i od praní. Spotřebiče dva v jednom jsou náchylnější na poruchy.
  • Další záludnost je, že takový hybrid dokáže vysušit pouze poloviční dávku. Takže například když budete prát pětikilovou dávku prádla, vysušit můžete pouze 2,5 kilogramu. To, co ušetříte při koupi takového pomocníka, investujete velmi rychle do energií.
  • Samostatně stojící sušičku se vyplatí kupovat najednou s pračkou. Ideálně v jedné sérii. Prodejci takový „dvojkomplet“ často nabízejí ve zvýhodněné ceně.

Přesvědčili jsme vás?

Než zainvestujete, zvažte dva aspekty: prostorový a technický. Pokud máte místo na pračku standardních rozměrů, tedy 60-centimetrové hloubky a stejné šířky, sušička by neměla být zásadní problém. Pokud nemáte místo na umístění vedle sebe, můžete sušičku vyložit na pračku. V elektroprodejen vám vědí nabídnout konzolu, kterou připevníte na pračku a do ní zasunete sušičku. A ta technická: Prověřte si, zda máte na sušičku i zásuvku. Rozdvojka zda prodlužovačka jsou tabu. Spotřebič nepotřebuje samostatný jistič, stačí mu 220 až 240 V zásuvka. Rozvody však musí být v perfektním stavu, jinak můžete vaší domácnosti způsobit nemělo nemilých nepříjemnosti.