Excentrický dědic Coca-colového impéria prodal dům: 25 milionů dolarů je mu málo!

Excentrický dědic Coca-colového impéria prodal dům: 25 milionů dolarů je mu málo! 1

Opravdu šel pod cenu nebo patří k těm, kteří nemají nikdy dost? Alki David původně chtěl za nemovitost v Beverly Hills o 10 milionů více.

Miliardář Alkiviades David, kterému všichni familiárně říkají Alki, patří k hollywoodským excentrik. Lidé ho většinou milují nebo nenávidí (a zástupy v druhé skupině rozhodně nejsou malé) .Alki je totiž jakýmsi enfant terrible. V době prezidentování Baracka Obamy například prohlásil, že dá milion dolarů komukoliv, kdo se před americkým prezidentem proběhne nahý. Kromě toho se s ním soudí několik amerických televizních stanic, je potřetí ženatý av celebritních kruzích je známý opulentními večírky.

Zda je 25 milionů za vilu v italském stylu hodně nebo málo, těžko posoudit. Jisté je, že před sedmi lety dům koupil v Summit Drive za 16,5 milionu dolarů, čili nyní ho prodal s řádným príplatkom.Treba však uvést, že mezitím pozemek o něco zvětšil – dokoupil k němu totiž kus pozemku od sousedů.

Nový majitel tak získal zhruha polhektárový pozemek s bazénem, vířivkou, krytou terasou, ohništěm, zahradním barem a letní kuchyní. A samozřejmě, vilu se šesti ložnicemi, 11 koupelnami a osmi krby. To vše na obytné ploše 1490 m², která je ztělesněním luxusu. Například garáž pro 6 aut je vyložena travertinem. Domácí kino a rozsáhlá vinný sklep jsou samozřejmostí.

Měl tedy Alki David pravdu, když před dvěma lety prohlašoval, že potenciální kupec by měl nabídnout „minimálně 35 milionů a určitě ne méně, protože cena půjde jen nahoru“. Inu, časy se mění – a ceny nemovitostí v USA zjevně již nejsou takové, jako bývaly …