Základní nástroje pro úklid, které by měla mít každá domácnost

Základní nástroje pro úklid, které by měla mít každá domácnost 1

Ať už s úklidem teprve začínáte, nebo si chcete doplnit (nebo třeba vylepšit) úklidovou výbavu, sestavili jsme pro Vás seznam nejnutnějších úklidových pomůcek, které by podle nás neměly chybět v žádné domácnosti. Pokud si chcete pořídit nové, připojili jsme několik užitečných odkazů, které Vás navedou k tomu, co podle nás patří k nejlepším nákupům v oblasti úklidu. Stejně dobré – a možná i uspokojivější – je však tyto základní pomůcky sbírat průběžně. Investujte do svých oblíbených nezbytných pomůcek, další si půjčte od členů rodiny a pomalu si vytvořte sbírku pomůcek pro úklid domácnosti, na kterou se můžete spolehnout, počínaje níže uvedenými tipy.

1. Dobrá houba

Na trhu je obrovské množství různých houbiček. Je dobré mít po ruce klasickou houbičku – zejména nějakou s abrazivní stranou, která si poradí s jakýmkoli špinavým povrchem. Pokud ale chcete prozkoumat i alternativní stránku, můžete vyzkoušet houbové utěrky, které překlenují mezeru mezi houbou a ručníkem, špagetové houbičky, které mění strukturu podle teploty, nebo silikonové houbičky, které vydrží téměř věčně.

2. Utěrky na nádobí

Vždycky mám po ruce spoustu bílých utěrek. Vybrala jsem si několik sad bavlněných utěrek, balení těchto utěrek najdete téměř kdekoli, dokonce i v železářství. Vždycky se budou hodit, poznáte, když jsou špinavé, a dají se snadno bělit a dezinfikovat, aniž by se zničily. Ekologická alternativa? Nastříhejte stará trička.

3. Utěrky z mikrovlákna

Stejně jako bílé utěrky, i několik těchto utěrek, které budete mít po ruce, může zvýšit Vaši čisticí sílu. Mikrovlákno často dokáže vyčistit povrchy samo nebo jen s trochou vody a nemělo by je poškrábat ani zanechat šmouhy (proto se skvěle hodí na okna).

4. Stěrka

Tyto malé nástroje jsou nezbytnou výbavou pro udržení sprchy bez plísní a hniloby. Skvěle se hodí i na okna, pokud je to součástí Vašeho úklidu. Abyste stěrku co nejlépe využili, dbejte na ochranu čepele před poškozením při jejím používání a skladování. Pokud stěrka zanechává šmouhy nebo prostě nefunguje tak dobře jako kdysi, poznáte, že je čas na výměnu čepele.

Teď je ten správný čas nakoupit nejvýhodněji vše, co potřebujete a získat 20% slevu.

Týden s TESCOMOU běží v  internetovém obchodě.