Udělejte radost nejen dětem a vyrobte si na zahradě domeček pro víly

Udělejte radost nejen dětem a vyrobte si na zahradě domeček pro víly 1

Možná to zní pro někoho šíleně, ale ve světě jsou velmi oblíbené a začínají se stále více objevovat iv našich zahradách. Pokud máte tvůrčího ducha a malé děti k tomu, nechte se inspirovat těmito milými realizacemi.

Jde o miniatury domků a zámků pěkně zakomponované v zahradní zeleni. Vílami byli lidé fascinováni po celá staletí a stejně dlouho se trvá i tradice vytvářet pro ně v zeleni místa, kde se mohou přijít bavit a přinesou vám radost a štěstí.

Vyrobte si je sami

V posledních letech se miniaturní domky, zahrádky a zámečky stali v Anglii iv Americe doslova fenoménem. Jejich výroba je poměrně jednoduchá, na webu najdete mnoho DIY návodů jak na to. Nemusí vás ani stát velkou investici financí, jen času a trpělivosti. Projděte se po přírodě a nasbírejte pár drobných kamínků a mech. Domek si vyrobíte byť z odříznuté části plastové láhve, kterou oblepit kamínky nebo kousky dřeva, případně natřete odolnými barvami určenými do exteriéru.

Pro radost v dětských očích

Pokud vám asistují děti, mohou celkové dílko zpestřit doplňky z domečků pro panenky. Někdy je sice velmi těžké uhlídat hranici s kýčem, ale je to důležité když vidíte rozzářené očka vašeho děvčátka, které ještě bezmezně věří na víly?