Tapeta v kuchyni opět v módě

Tapeta v kuchyni opět v módě 1

Móda se stále kroutí dokola a týká se to i kuchyní. Z návratu tohoto doplňku by však naše babky velmi těšili.

Tapeta se vrací opět do módy! Už se zbavila stigmatu socialistických bytů tapetovaných nesympatický vzory bez stěrek. Dnes je tapeta malým uměleckým dílem. Díky odolnosti vůči vlhkosti i teplotě dokáže být velmi vhodným nástrojem i na to, aby posloužila ozdobení kuchyně.

Pomocí tapety můžete prakticky z večera do rána změnit celý koncept kuchyně. To znamená, že nepotřebujete měnit nábytek ani zakrývat skříňky před barvou. Stačí použít správnou tapetu, někdy i samolepicí a inovovat prostor. Pozor, tapeta se dá uchytit pouze na hladkou plochu. Pokud máte vroubkovanou omítku, bude třeba ji předtím vyhladit.

Zajímavé dekorování

Tapeta v kuchyni nemusí být hlavním, může být pouze dekoračním prvkem. Nevíte, jak ozdobit stěnu oproti pracovní desce či jak vytvořit zajímavý prostor kolem skříněk? Zvolit můžete tapetu s uměleckými a s kuchyňskými motivy a zaručeně nastane osvěžení.

Do otevřených kuchyní

Stále oblíbenější jsou kuchyně, kde horní skříňky již nejsou vystaveny jako komíny, ale nad pracovním prostorem jsou už jen poličky, které vytvářejí dojem lehkosti. No ještě hezčí vyniknou, pokud nebudou například jen na jednobarevném podkladě stěny, ale na tapetě se zajímavými vzory. Kuchyni to dodá zajímavý šmrnc.

Luxus do jídelního koutu

Jídelní kout bude mít úplně jinou příchuť, pokud vsadíte na vliesové tapety. Jejich příjemná povrchová úprava je jemná, může být strukturovaná, připomínající plyš a do jídelního koutu vnese teplo a útulnost. Jemné barvy, příjemný materiál a budete se cítit iv běžném domě jako na zámku.

Částečné osvěžení

Pokud máte větší kuchyni rozdělen do několika částí, je velmi pěkné kolem okna instalovat tapetu s květinami a s přírodními motivy. Tapeta si nedělá nárok na celý prostor.  Umí být pěkným osvěžením i v ohraničeném prostoru.

Tapety i na skříňky?

I to je jedna z možností, jak udělat ze staré kuchyně prakticky novou. Můžete použít samolepící tapety na kuchyňské skříňky, a tak jim vdechnout nový život. Nebojte se experimentovat se vzory ani s barvami.