Kouzlo kovového nábytku

Kouzlo kovového nábytku 1

Kovový nábytek lze vhodně využít ať už v interiéru nebo pro venkovní použití. Je to atraktivní, moderní nábytek, který díky svému vzhledu jistě oživí váš domov.

Navíc se dá vkusně kombinovat s jinými materiály jako je dřevo, sklo nebo kámen a taktéž je odolný proti poškrábání či znečištění. 
Hlavní výhodou takového nábytku je jeho trvanlivost a pevnost. Může zůstat venku v každém ročním období a stále bude vypadat dobře. Nevyžaduje si velkou údržbu. Výrobním materiálem kovového nábytku je ocel, hliník, chrom, nerez i litina. Hliník je lehčí než ocel, proto se využívá zejména na výrobu zahradního popřípadě bazénového nábytku jako jsou skládací židle, houpačky či lavičky.

Ocel je velmi odolná čili vydrží ve větru iv dešti. Její nevýhodou je tepelná vodivost. V chladném počasí je takový nábytek studený av teplém naopak pálí při dotyku. Mezi časté povrchové úpravy patří chromování, lakování, mosaz i plast.

Kovový nábytek nemusí působit chladně a nepohodlně. Postačí přidat různé polštáře a nábytek je ihned pohodlnější i atraktivnější. V domácnosti kusy tohoto nábytku najdou uplatnění v každé místnosti. Můžete si pořídit různé tvarované stolky, postele, komody, věšáky a jiné doplňky.