Staré povlečení nevyhazujte! 5 nápadů, jak je ještě využijete

Staré povlečení nevyhazujte! 5 nápadů, jak je ještě využijete 1

Postelová povlečení mají zpravidla dlouhou životnost, ale pokud chcete ty staré vyhodit, zamyslete se. V domácnosti se totiž mohou sejít – byť ne na posteli.

Nejjednodušší je rozvlákní je a použít jako hadry při úklidu, ale pokud jsou povlečení vyrobeny z kvalitní tkaniny – například damašku, možná se dají využít i jinak. Zde je 5 nápadů, jak je zužitkujete:

1. Kapsy na boty

Nejen děti potřebují obal na přezůvky, ale i nám dospělým se při cestování sejde obal na boty, které vkládáme do kufru. Rozstříhá staré povlečení na menší taštičky a máte ideální kapsy na pár bot.

2. Čistá malba

Malujete byt a na zakrývání nábytku používáte jemnou igelitovou fólii? Bohužel ta má tendenci rozrhnúť se, případně ochrání nábytek před kapkami, ale ne možnými škrábanci. Obalte citlivý nábytek nejprve starou povlakem a až potom fólií a budete mít jistotu, že se při malbě nebo stahování nic nepoškodí.

3. Psí pelíšek

chlupaté miláčky můžete koupit hotový pelíšek v obchodě s potřebami pro zvířata, ale i ten třeba občas vyčistit či vyprat, však? Pokud chcete mít psí pelíšek vždy voňavý a čistý, obalte ho pěknou povlakem, kterou můžete měnit stejně často, jako prádlo vaší postele.

4. Dětské hry

Plastelína, první vodovky nebo pastelky dokáží zanechat škody na nábytku, pokud se s nimi hrají malí umělci. Před tvůrčím náporem dětí je proto lepší, když nábytek nejprve obalíte – starými ložními povlečením. Teprve pak se pusťte do výtvarné činnosti!

5. Protiprachový obal

Věci, které často nepoužíváte – a dlouhou dobu leží v garáži, komoře, šatníku či v zahradním domku, je dobré chránit před prachem. Když nastane ta správná sezóna, můžete je jen vytáhnout a použít – aniž abyste zdržovali otíráním prachu.