Rockefellerovi dědicové rozprodávají ve velkém: Podívejte, za co chtějí 19 milionů

Rockefellerovi dědicové rozprodávají ve velkém: Podívejte, za co chtějí 19 milionů 1

Téměř 6-hektarový pozemek s překvapivě romantickým domem legendárního bankéře a filantropa Davida Rockefellera je na prodej. Viz milý interiér i oslnivý areál.

David Rockefeller zemřel letos v březnu a jeho dědicové postupně prodávají rodinný majetek. Po velkolepém městském domě na Upper East Side na Manhattanu, kde Rockefeller s rodinou žil téměř 70 let, přišel na řadu nádherný dům s obrovským pozemkem na ostrově Mount Desert.

Jde o největší z ostrovů v pobřeží Maine – a šestý největší ostrov ve Spojených státech. Sezónními obyvateli ostrova – hlavně v létě – jsou kromě jiných královna domácích prací Martha Stewart, herečka Susan Sarandon, její bývalý partner Tim Robbins nebo senátor George Mitchell.

Rockefellerů vlastní na ostrově téměř 6-hektarový pozemek. Nový majitel si tak kromě hlavního domu kupuje i domeček pro hosty a samostatně stojící „pracovnu“. (Je zajímavé vědět, že i boháči občas potřebují Prchal před manželkou „do pracovny“, však?)

Pozemek koupil Davidov otec, John D. Rockefeller v 60.letech. Hlavní dům však výrazně síly rozmnožila až Davidova manželka (a Johnova nevěsta) Peggy. Kromě sedmi šarmantních ložnic a pěti koupelen v dnes už konzervativním stylu, dala vybudovat na pozemku především nádherné zahrady a bazén obložený granitovými kvádry.

Jako většina podobných usedlostí, i tato má jméno: Ringing Point (Vyzváněcí bod), podle nedaleké bójky se zvonkem na špici ostrova). Pozemek je obklopen hustým a starým lesem, což mu dodává zvlášť romantickou atmosféru.Ani interiér však nezaostává v sentimentu: Obývák má dva velké krby a skleněné stěny s výhledem do lesa z jedné strany a na pobřeží z druhé.